„Batwoman” – serial inspirowany komiksami DC w październiku w HBO GO

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

15 października, we wtorek w serwisie streamingowym HBO GO zostanie zostanie udostępniony serial „Batwoman”. Główna bohaterka, aby pomóc ojcu i uratować Gotham przed chaosem, zostaje tytułową Batwoman.

Trzy lata po tajemniczym zniknięciu Batmana w Gotham szerzy się bezprawie. Departament Policji został opanowany przez gangi, a Jacob Kane (Dougray Scott) i jego Crows Private Security ze wszystkich sił starają się strzec miasto. Wiele lat wcześniej jego pierwsza żona oraz jedna z jego córek zginęły w strzelaninie. Zdesperowany mężczyzna zdecydował się wysłać swoją jedyną ocalałą córkę Kate (Ruby Rose) poza Gotham, aby chronić ją przed niebezpieczeństwem.

Dziewczyna została wyrzucona ze szkoły wojskowej i po latach surowego treningu powraca do domu. W tym czasie groźny gang postanawia dokonać ataku na jej ojca, porywając jego najlepszą pracownicę Sophie Moore (Meagan Tandy). Aby pomóc swojej rodzinie i miastu, Kate staje się Batwoman. Wspierają ją przyrodnia siostra Mary (Nicole Kang) i sprytny Luke Foxa (Camrus Johnson) – syn technologicznego guru z Wayne Enterprises Luciusa Foxa.

Batwoman to nowa produkcja przygodowa inspirowana bohaterami z uniwersum DC Comics. Rolę producentów wykonawczych serialu pełnią Greg Berlanti, Caroline Dries, Geoff Johns oraz Sarah Schechter. Serial wyprodukowany został przez Berlanti Productions we współpracy z Warner Bros. Television.

Batwoman
fot. HBO

Premiera serialu Batwoman odbędzie się 15 października w HBO GO. Tego dnia, po godzinie 9:00, do serwisu dodane zostaną pierwsze dwa odcinki produkcji. Premiera kolejnych odcinków zaplanowana została w cotygodniowych odstępach, co wtorek.