Będzie drugi sezon serialu „Genialna przyjaciółka” w HBO

mnie

HBO i RAI zamówiły drugi sezon serialu „Genialna przyjaciółka”. Nowa seria będzie oparta na drugim tomie cyklu Eleny Ferrante „Historia nowego nazwiska”.

„Genialna przyjaciółka” to historia Eleny Greco i jej najważniejszej przyjaciółki, Raffaelli Cerullo, zwanej Lilą, którą poznała w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej przyjaciółki Lily, która była jej powiernicą i zarazem największym wrogiem.

Produkcja została zrealizowana we Włoszech z udziałem debiutujących Elisy Del Genio i Ludovici Nasti jako młodych Eleny i Lili, które w rolach nastoletnich dziewczyn zastępują Margherita Mazzucco i Gaia Girace. Serial wyreżyserował Saverio Costanzo.

Premiera pierwszego odcinka serialu „Genialna przyjaciółka” odbyła się 19 listopada. Premiery kolejnych odcinków można oglądać co tydzień w poniedziałki i wtorki o godz. 20:10. W HBO GO dostępne są wszystkie dotychczas wyemitowane odcinki. Finałowy odcinek produkcji pojawi się w HBO i HBO GO za tydzień, 11 grudnia.