Canal+ startuje z kanałem sportowym w Czechach

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: rafs

1 sierpnia w Czechach i Słowacji wystartuje Canal+Sport. Stacja będą nadawcą Premier League w tamtych krajach. Platforma Skylink podała ceny za dostęp do pakietów.

Canal+Sport zostanie uruchomiony na platformie Skylink (satelita Astra 23,5°E) oraz freeSAT w poniedziałek, 1 sierpnia. Sezon Premier League rozpoczyna się w piątek, 5 sierpnia.

Stacjeę uruchomi operator platformy Skylink, Canal+Luksemburg. Wszystkie 380 spotkań oraz Multi Premier League, czyli transmisja łączona będą nadawane w ramach strony „on the go” Skylink Live TV, a spotkania, które mieszczą się w ramówce w telewizji. Na ten moment nie wiadomo, gdzie jeszcze stacja będzie dostępna. Spotkania będą dostępne z czeskim lub słowackim komentarzem.

Naszym celem jest stworzenie najwyższego, a szczególnie szeroko dostępnego programu sportowego, dlatego rozmawiamy ze wszystkimi wielkimi operatorami z Czech i Słowacji. Jeżeli uda nam się uzgodnić dogodne warunki, klient będzie mógł oglądać Premier League bez konieczności zmian. Jednocześnie jednak liczymy na wariant bezpośredniej oferty dla widzów, których operator nie będzie miał w ofercie naszego programumówi dla portalu Parabola.cz Ladislav Řeháček, wiceprezydent Canal+Luksemburg na Czechy i Słowację.

Skylink i freeSAT będą oferowały Canal+Sport w nowym pakiecie Kombi+ (w którym będą inne kanały sportowe ze Sport1 i Sport2 włącznie). Cena pakietu to 349 koron (na 16 czerwca 2022 roku jest to 66,67 zł). Możliwy będzie również zakup dostępu tylko do Canal+Sport. W takim przypadku będzie on kosztował 189 koron (36,11 zł). W przypadku obu pakietów będzie można zrezygnować z nich w każdej chwili.

Viaplay nowym nadawcą angielskiej piłki w Polsce

Od sezonu 2022/2023 Viaplay będzie w Polsce pokazywało rozgrywki Premier League (do 2028 roku) i jego bezpośredniego zaplecza, czyli Championship (umowa długoterminowa, nie podano daty jej końca). Jak napisał na Twitterze Michał Zachodny z Viaplay, platforma streamingowa pokaże wszystkie 380 spotkań, a także transmisje łączone i weekendowe studia plus magazyn poweekendowy. Do zespołu Viaplay ma, według doniesień WP SportoweFakty, dołączyć Przemysław Pełka, który do tej pory komentował mecze Premier League w Canal+, który z końcem sezonu 2021/22 stracił prawa.

Platforma ma również transmitować spotkania Pucharu Ligi Angielskiej – Carabao Cup. Jedynymi angielskimi rozgrywkami, jakich nie posiada Viaplay jest FA Cup, do którego prawa do 2024 roku posiada Eleven Sports.