#coobejrzeć? Lżejsze klimaty na grudniowe wieczory

  • Co obejrzeć?
Autor: dd

W tym tygodniu polecamy dwa mniej popularne, ale warte uwagi seriale. W dzisiejszych czasach na platformach streamingowych i w telewizji jest tyle propozycji, że wiele dobrych produkcji może nam umknąć. Zobaczcie, co warto nadrobić!

No Offence / Bez urazy

„Bez Urazy” to brytyjski serial policyjny z elementami komedii stacji Channel 4, napisany przez Paula Abbotta, twórcy kultowego serialu „Shameless”. „Bez Urazy” opowiada o przebojowej, a zarazem skutecznej detektyw inspektor Vivienne Deering (Joanna Scanlan) oraz grupce jej zaufanych współpracowników jednego z małych komisariatów w Manchesterze. Ona i jej zespół starają się stawić czoła porywaczom, lokalnym grupom przestępczym, grupom eksternistycznym i skrajnym środowiskom politycznym. Deering czasami nagina procedury policyjne, działa bezkompromisowo, ale robi to w taki sposób, aby jak najszybciej złapać przestępcę. I jest skuteczna. Choć czasami kolejne dowody i tropy wpadają bohaterom w ręce za szybko, to serial naprawdę dobrze się ogląda, a luźne wstawki komediowe skutecznie rozładowują bardziej dramatyczne momenty. Na uwagę zasługuje też to, że jednak z bohaterek ma polskie pochodzenie i znajomo brzmiące nazwisko Kowalska. Do oglądania w HBO GO, dostępne są tam już trzy sezony serialu. Oto zwiastun najnowszej, trzeciej serii, emitowanej tej jesieni w Wielkiej Brytanii.

The Good Place / Dobre miejsce

„Dobre miejsce” to amerykański sitcom amerykańskiej NBC. Twórcą serialu jest Mike Schur, znany m.in z „Brooklyn Nine-Nine”. Główna bohaterka, Eleanor (w tej roli Kristen Bell), umiera i trafia do tytułowego „Dobrego miejsca”, które przeznaczone jest tylko dla nieskazitelnych, wyjątkowo zasłużonych osób.

Nowe okoliczności jej życia przedstawia jej Michael (Ted Danson), który jest architektem wspomnianej dzielnicy. Szybko jednak zdaje sobie sprawę, że nastąpiła pomyłka. Każdy z mieszkańców posiada przypisaną tzw. „bratnią duszę”. Kiedy Michael przedstawia jej profesora etyki, Chidiego (William Jackson Harper), Eleanor stawia wszystko na jedną kartę. Zdradza profesorowi swoją tajemnicę i namawia, by nauczył ją, jak może stać się dobrą osobą. Każdy odcinek trwa około 22 minuty. Serial NBC to świetna propozycja na grudniowe wieczory. Fabuła nie jest skomplikowana, a jednocześnie potrafi zaintrygować z każdym kolejnym odcinkiem (szczególnie w pierwszym sezonie!). Polscy widzowie mogą zobaczyć „Dobre miejsce” poprzez Netflixa, dostępne są tam 3 sezony serialu.