#coobejrzeć? Rekomendacje serialowe omediach.info

  • Co obejrzeć?
Autor: dd

Nie wiecie, jakie nowe produkcje serialowe warto zobaczyć? Pomoże Wam w tym nowy cykl omediach.info, w którym będziemy polecać najlepsze seriale telewizyjne, które możecie obejrzeć aktualnie w platformach streamingowych oraz w polskich stacjach telewizyjnych.

Escape at Dannemora / Ucieczka z Dannemory (HBO GO/Showtime)

Pierwsze rekomendacje serialowe rozpoczynamy naprawdę mocnym serialem. Nowa, 8-odcinkowa produkcja stacji Showtime opowiadająca prawdziwą historie ucieczki dwóch więźniów z nowojorskiego więzienia Clinton Correctional Facility w 2015 roku. W rolach głównych Patricia Arquette, Benicio Del Toro, Paul Dano i David Morse. Miniserial wyreżyserowany został przez Bena Stillera, reżysera i aktora znanego głównie z głupkowatych komedii Zoolander i Poznaj moich rodziców. Tutaj Stiller zaskakuje dobrym, jakościowym serialem, skupionym na budowaniu portretu psychologicznego poszczególnych postaci. Patricia Arquette kradnie każdą scenę – to jest jej serial. Na uwagę zasługuje też budowanie wątków, realizacja, scenografia – część scen kręcono w tytułowym więzieniu. W HBO GO co poniedziałek obejrzycie jeden odcinek. Naprawdę warto!

Nightflyers – SyFy/Netflix

Naszą kolejną propozycją jest tworzony dla stacji SyFy 10-odcinkowy serial science fiction, oparty na opowiadaniu George’a R. R. Martina, autora cyklu powieści „Pieśni, lodu i ognia”, czyli popularnej „Gry o Tron”. Akcja serialu dzieje się w roku 2093. Ośmiu naukowców i telepata wyruszają w trudną międzygwiezdną ekspedycję, aby nawiązać kontakt z obcą cywilizacją, do tytułowego Nightlyer’a. Podczas podróży na ich statku zaczyna dziać się coś złego. Załoga musi stawić czoła zagrożeniu, które czyha na nich na statku. Fani jakościowego science-fiction nie powinni być zawiedzeni. Serial będzie dostępny w całości od 2 grudnia na Netflixie.

Pierwsze cztery minuty serialu możecie zobaczyć tutaj:

Czas śmierci / In The Dark (BBC One/TVP2)

Pierwsze rekomendacje kończymy brytyjskim miniserialem z 2016 roku, produkcji BBC Two. Produkcja opowiada o Helen Weeks (MyAnna Buring), inspektor policji z Manchesteru, która jedzie do rodzinnego miasteczka powiedzieć ojcu, że jest w ciąży. Tak naprawdę chce pomóc swojej przyjaciółce, której mąż jest podejrzany o uprowadzenie dwóch nastolatek. Powrót w rodzinne strony to dla Helen Weeks stawienie czoła traumatycznym wydarzeniom z dzieciństwa, z którymi kobieta wreszcie chce się uporać. Produkcja dla fanów brytyjskich miniseriali, dusznego klimatu. I choć nie wszystko gra tak jak powinno, a w scenariuszu pojawiają się pewne luki, to produkcję ogląda się całkiem przyjemnie. Premiera czwartego, ostatniego odcinka 26 listopada w TVP2 o 22.50, powtórka 28 listopada od 1.30.