Podsumowanie 2018 roku

#coobejrzeć? To oglądaliśmy w 2018 roku

  • Co obejrzeć?
Autor: dd

Koniec roku to czas podsumowań.  W serialach dzieje się dużo, warto więc przedstawić te produkcje, które zapadły nam w pamięci w tym roku. W naszym zestawieniu znalazły się produkcje zagraniczne, ale też polskie. Zobaczcie, co najbardziej zaintrygowało redakcję omediach.info w 2018 roku.

Ślepnąc od świateł

Niekwestionowanym liderem i zwycięzcą tego roku jest „Ślepnąc od świateł” od HBO. Serial już stał się fenomenem, nie tylko w Polsce. Ostatnio został doceniony między innymi przez amerykański magazyn Variety. Produkcję polecaliśmy już w naszym pierwszym odcinku z cyklu #coobejrzeć. Jeśli nadal go nie widzieliście, nadróbcie zaległości na HBO GO!

Killing Eve / Obsesja Eve

Miejsce serialowego wicemistrza 2018 roku zyskuje produkcja stacji BBC America, opowiadająca o agentce MI5 Eve Polastri (Sandra Oh), znudzonej swoją biurową pracą. Kobieta trafia jednak na ślad bardzo sprytnej i niezwykle dobrze wyszkolonej zabójczyni na zlecenie – Villanelle (Jodie Comer), która pracuje dla pewnej tajemniczej międzynarodowej organizacji. „Obsesja Eve” wydaje się być zwykłym serialem szpiegowskim, ale tak naprawdę to tylko przykrywka. Serial przedstawia niesamowicie dziwną relację dwóch silnych i wyrazistych postaci, który jest główną osią akcji. Eve i Villanelle w tej samej chwili łączy miłość i nienawiść, pożądanie i odrzucenie, magnetyzm i obrzydzenie. Oprócz tego produkcja zaskakuje surowymi, realistycznymi, a czasami makabrycznymi scenami, okraszonymi wysublimowaną i elegancką muzyką. Wchłoniecie 8 odcinków w jeden wieczór. I wcale nie oczekujcie serialu, który opowiada o międzynarodowym spisku – to tylko środek, by pokazać tę bardzo nietypową relację dwóch bohaterek. Nie zdziwcie się, jeśli w pewnym momencie spadnie on zupełnie na dalszy plan. Serial stał się ogromnym hitem stacji BBC America i otrzymał już zamówienie na drugi sezon. Pierwszy zaś obejrzycie w całości w HBO GO.

Escape at Dannemora / Ucieczka z Dannemory


Trzecie miejsce zajmuje produkcja stacji Showtime „Ucieczka z Dannemory”, opowiadająca o ucieczce dwóch więźniów z więzienia Clinton Correctional Facility w 2015 roku. W rolach głównych: Patricia Arquette, Benicio del Toro oraz Paul Dano. Produkcję polecaliśmy pod koniec listopada.

Co nie weszło do zestawienia, ale również jest warte obejrzenia? The Expanse (SyFy/Netflix), Kidding (Showtime/HBO), The Terror (AMC).