„Dzika republika” nowym serialem HBO GO

mtom

Nowa produkcja HBO opowiada o nieletnich przestępcach, którzy po tragicznym incydencie podczas programu resocjalizacyjnego uciekają w wysokie Alpy. Walcząc z siłami natury oraz własną agresją, tworzą nową społeczność, która rządzi się ustalonymi przez nich prawami. Wszystkie osiem odcinków można już oglądać na platformie HBO GO.

Grupa młodocianych przestępców uczestniczy w eksperymentalnym programie resocjalizacji. Niespodziewanie jeden z członków programu ginie gwałtowną śmiercią. Żaden z nich nie wie jak do tego doszło, a młodzi ludzie stają przed trudną decyzją. Mając w pamięci nienajlepsze doświadczenia z władzami i podejrzenia o niesprawiedliwe potraktowanie w tej sprawie – decydują się uciec na szczyty Alp. Szczęśliwie znajdują tam rozległy kompleks jaskiń, gdzie mogą schronić się przed niepogodą, wiatrem i podążających ich tropem ludźmi. Walcząc z siłami natury tworzą własne społeczeństwo, według ich własnych reguł – dziką republikę.

fot. Bernd Spauke

„Dzika republika” została wyreżyserowana przez Markusa Gollera. W obsadzie znaleźli się Merlin Rose jako Ron, Emma Drogunova jako Kim, Maria Dragus jako Lindi, Rouven Israel jako Marvin, Béla Gabor Lenz jako Bischoff i Aaron Altaras jako Can. Za produkcję odpowiedzialni są: Lailaps Pictures, X Filme Creative Pool oraz handwritten Pictures we współpracy z Deutsche Telekom, ARTE, WDR, SWR i ONE, a także Beta Film jako międzynarodowym partnerem.