„Foodie Love” – nowy serial HBO w reżyserii Isabel Coixet

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Od 25 grudnia na HBO GO, a od 3 stycznia w HBO 3 będzie można oglądać nowy hiszpański serial produkcji HBO Europe – „Foodie Love”. Produkcja w reżyserii nagrodzonej statuetką Goi Isabel Coixet opowiada historię pary, którą połączyła pasja do dobrego jedzenia.

Bohaterów serialu „Foodie Love” łączy ze sobą aplikacja mobilna, która kojarzy w pary miłośników jedzenia. Za jej sprawą dwoje trzydziestokilkulatków, mimo towarzyszących im wątpliwości wynikających z doświadczeń w ich poprzednich związkach, postanawia poznać się lepiej. W ciągu kilku randek będą musieli sprawdzić, czy zachwyt, jaki wzbudza w obojgu japoński owoc yuzu lub wspólna niechęć do kulinarnej pretensjonalności są wystarczające, aby stać się filarem długoterminowej relacji.

W role głównych bohaterów wcielają się Laia Costa oraz Guillermo Pfening. Costa zagra inteligentną redaktorkę książek, która z dużym dystansem i podejrzliwością podchodzi do tematu związków. Natomiast Pfening jej partnera – odnoszącego sukcesy matematyka, mężczyznę kulturalnego, ale czasem trochę naiwnego. Za scenariusz i reżyserię serialu „Foodie Love” odpowiada siedmiokrotna zwyciężczyni nagrody Goi – Isabel Coixet. Serial został wyprodukowany dla HBO Europe przez spółkę Miss Wasabi Films. Zdjęcia do produkcji zrealizowane zostały w Hiszpanii, Włoszech, Francji oraz Japonii.

Premiera serialu „Foodie Love” odbędzie się 25 grudnia w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodany zostanie cały sezon serialu. Na antenie HBO 3 emisja pierwszych dwóch odcinków zaplanowana została na piątek, 3 stycznia o godzinie 21:00. Emisje kolejnych części odbywać się będzie co tydzień. Serial liczy osiem odcinków.