Forbes Women wchodzi na polski rynek

  • Prasa
  • Magazyny
Autor: mbog

Warning: Undefined variable $retour in /home/klient.dhosting.pl/michaal/omediach.info/public_html/wp-content/themes/site/inc/shortcodes.php on line 70

4 kwietnia na polskim rynku ukaże się pierwszy numer magazynu Forbes Women. Czasopismo jest skierowane zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Na podwójnej okładce pierwszego wydania znalazły się: Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca regionu Discovery EMEA oraz Małgorzata Szumowska, reżyserka.

W Forbes Women znajdą się treści z obszaru biznesu, kariery, rozwoju oraz psychologii. Wraz z magazynem została uruchomiona platforma komunikacyjna oraz oficjalne profile na Facebooku i Instagramie. W ramach inicjatywy Forbes Women planowana jest również organizacja cyklicznych wydarzeń, szkoleń i spotkań. Za wprowadzenie marki na polski rynek odpowiada Anna Kaczmarska, dyrektor wydawnicza segmentu premium w Ringier Axel Springer Polska.

Forbes jest marką zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Forbes Women jest naturalnym rozwojem brandu Forbes, zgodnym ze strategią rozwoju marki na całym świecie. Dzięki temu projektowi poszerzamy grupę odbiorców – docieramy do pracowników korporacji, środowisk startupowych i młodszych czytelników. Chcemy wspierać kobiety w sukcesie i pokazywać pozytywne przykłady współpracy kobiet i mężczyzn – powiedziała Anna Kaczmarska.

Polska edycja Forbes Women będzie się składać z kilku sekcji tematycznych. Pierwszą z nich jest Strefa Liderek, w której będą prezentowane przykłady kobiet sukcesu. Kolejna to Strefa Pracy, która będzie poświęcona zagadnieniom związanym z biznesem, inwestowaniem i wszelkimi aspektami dotyczącymi życia zawodowego. Natomiast Strefa Rozwoju to materiały dotyczące nauki, trendów technologicznych, psychologii oraz kultury. W każdym numerze znajdą się również wywiady z prezeskami dużych korporacji i właścicielkami firm.

Twórcami magazynu i redaktorami prowadzącymi są Aleksandra Karasińska (szefowa Forbes.pl i Newsweek.pl) i Konrad Sadurski (zastępca redaktora naczelnego Forbes’a). Redaktorem naczelnym magazynu Forbes oraz Forbes Women jest Paweł Zielewski.

Nad polską edycją platformy Forbes Women pracowaliśmy wiele miesięcy, projekt został doceniony przez wiele środowisk w Polsce i w USA, a Moira Forbes wspiera nas w inicjatywie. Nawiązaliśmy kontakty z wieloma organizacjami kobiecymi, są to m.in.: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Vital Voices, Klub SheXO Deloitte, Women in Tech Summit, Girls go Startup Academy, Kluby Kobieta i pieniądze – dodała Anna Kaczmarska, dyrektor wydawnicza segmentu premium w Ringier Axel Springer Polska.

W 2019 roku planowane jest 5 wydań Forbes Women. Nakład pierwszego to 40 tysięcy egzemplarzy, objętość 164 strony, z ceną okładkową 17,90 złotych.

Forbes Women to światowa marka powstała w 2008 roku z inicjatywy Moiry Forbes, wnuczki Malcolma Forbesa, założyciela magazynu Forbes. W Stanach Zjednoczonych Forbes Women zrzesza społeczność kobiet sukcesu, porusza sprawy, które dotyczą kobiet i globalnej gospodarki.