HBO rozpoczyna zdjęcia do trzeciego sezonu „Watahy”

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W Warszawie ruszyły zdjęcia do nowego sezonu „Watahy”. W przyszłym tygodniu ekipa wybiera się na kolejne miesiące w Bieszczady. Reżyserką trzeciego sezonu serialu HBO jest Olga Chajdas, a operatorem kamery jest Tomasz Augustynek.

Na plan serialu wracają Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk oraz Maciej Mikołajczyk. Ponownie pojawią się również postacie grane przez Jacka Lenartowicza, Jarosława Boberka, Mariusza Saniternika, Andrzeja Konopkę i Piotra Żurawskiego.

Przygotowania do realizacji nowych odcinków „Watahy” rozpoczęły się w grudniu. Prace na planie potrwają do czerwca.

Cieszymy się, że możemy powrócić do wyjątkowej scenerii Bieszczad, by zrealizować kolejny sezon jednego z naszych najbardziej popularnych seriali. Jak udowodniły poprzednie sezony „Watahy” oraz nasz najnowszy polski serial „Ślepnąc od świateł” jest zapotrzebowanie na polskie produkcje nie tylko na lokalnym rynku, ale również w Europie Środkowej i poza nią – powiedział Johnathan Young, VP Original Programming and Production, HBO Central Europe

Za scenariusz trzeciego sezonu „Watahy” odpowiadają Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentem nadzorującym ze strony ATM GRUPA jest Andrzej Muszyński, a producentem liniowym ATM GRUPA Grzegorz Olkowski.

Pierwsze dwa sezony „Watahy” są dostępne w usłudze HBO GO.