Galeria

HBO z czeskim serialem o szpiegach. Premiera pod koniec 2019 roku

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mtom

HBO Europe pracuje nad serialem opowiadających o szpiegach, którego akcja dzieje się w Pradze końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W serialu zobaczymy m.in Tatianę Pauhofová, a obok niej wystąpią Hattie Morahan oraz David Nykl. Widzowie zobaczą nową produkcję na koniec bieżącego roku.

Akcja „Nieświadomych” (Bez vedomi) rozgrywa się w Pradze pod koniec lat osiemdziesiątych. Marie (Tatiana Pauhofová) i jej mąż Wiktor dziesięć lat wcześniej uciekli z komunistycznej Czechosłowacji. Kiedy jesienią 1989 roku wydaje się, że w kraju nadszedł czas zmian, przyjeżdżają w rodzinne strony. Niedługo po przyjeździe zostają ranni, kiedy uderza w nich samochód. Kiedy Marie budzi się, odkrywa, że jej mąż zniknął, i nikt nie wie co się z nim stało. Serial liczyć będzie sześć odcinków. Zdjęcia do produkcji powstają w Pradze, a także Londynie.

fot. HBO

Premiera serialu zbiega się z 30. rocznicą aksamitnej rewolucji, a widzowie zobaczą pierwszy, premierowy odcinek tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Chociaż przedstawiana historia dzieje się w latach osiemdziesiątych, paradoksalnie ma wiele do powiedzenia na temat współczesnego, bardzo podzielonego świata. Pokazana z punktu widzenia Marie, główniej bohaterki, jest kobiecym głosem w zdominowanym przez mężczyzn gatunku filmowym. Opowiadanie historii szpiegowskiej z punktu widzenia przeciętnej kobiety sprawia, że praca nad tym serialem jest dla nas fascynująca i niezwykle wciągająca. Wierzymy, że taka też będzie ta produkcja dla widzów – powiedziała Tereza Polachova, producentka HBO.

fot. HBO

Scenariusz serialu napisał debiutant Ondrej Gabriel, a wszystkie odcinki wyreżyseruje Ivan Zacharias. Za produkcję serialu Nieświadomi odpowiada Jan Bílek z Etamp Film. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO Europe są Tereza Polachova oraz Steve Matthews.