Hiszpański serial „Tak czy owak” w sierpniu w HBO i HBO Go

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

8 sierpnia w serwisie HBO Go zostanie udostępniony serial „Tak czy owak”. Produkcja opowiada o dwóch dziewczynach z małej hiszpańskiej miejscowości, które muszą odnaleźć się w stolicy.

Hache i Belen są starymi znajomymi, które po latach spotykają się w najbardziej hipsterskiej części Madrytu – dzielnicy Malasana. Obie dziewczyny pochodzą z położonego na obrzeżach stolicy niewielkiego miasta Parla, przez co ich życie to nieustanne poszukiwanie sposobów na przetrwanie w tym całkowicie obcym dla nich świecie.

„Tak czy owak” to historia, która nie tylko pokazuje niezniszczalną przyjaźń dwóch bohaterek, ale także pozwala obserwować zderzenie się dwóch zupełnie przeciwstawnych sobie światów. Z jednej strony mamy tu do czynienia z autentycznością małego miasta znajdującego się na obrzeżach Madrytu – miasta Parla, z którego pochodzą bohaterki. Z drugiej natomiast snobizm najbardziej hipsterskiej dzielnicy Madrytu, Malasana, gdzie obie dziewczyny decydują się zamieszkać. Ten szok kulturowy staje się tu kluczem do nakreślenia szerokiego portretu naszej rzeczywistości i jednocześnie absurdu towarzyszącemu tej nowej erze, w której żyjemy – powiedziała Manueli Burlo Moreno, autorka serialu.

W rolach głównych: Marta Martin jako Hache i Saida Benzal jako Belén. Ponadto w serialu występują: Brays Efe, Javier Bodalo, Itziar Castro oraz Fernando Albizu. Autorką serialu jest Manueli Burlo Moreno, która odpowiadała zarówno za scenariusz jak i reżyserię.

Tak czy owak
fot. HBO Europe / Virginia Martin Chico

Premiera hiszpańskiego serialu komediowego „Tak czy owak” odbędzie się w HBO GO 8 sierpnia. Tego dnia do serwisu dodane zostaną wszystkie odcinki produkcji. Premiera pierwszego odcinka na antenie HBO zaplanowana została natomiast na 10 sierpnia na godzinę 21:40. Serial liczy 10 odcinków.