Eliminacje do Ligi Europy w Polsacie

  • Bez kategorii
  • Telewizja
  • Platforma Canal+
  • Polsat Box
Autor: mbog

Trzy polskie kluby piłkarskie – Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Górnik Zabrze – biorą udział w eliminacjach do Ligi Europy UEFA.

Prawa do Ligi Mistrzów i Ligi Europy, od fazy play-off kwalifikacji, od najbliższego sezonu posiada Telewizja Polsat. Za transmisje spotkań eliminacyjnych odpowiedzialne są kluby, które mają dowolność w sprzedaży praw telewizyjnych. Rewanżowy mecz Legii Warszawa w eliminacjach do Ligi Mistrzów pokaże TVP 1 i TVP Sport. Natomiast Polsat pokaże pierwsze spotkanie Górnika Zabrze i Lecha Poznań, a także Jagiellonii Białystok.

Lech Poznań – Gandzasar Kapon

Lech Poznań zagra swój pierwszy mecz w eliminacjach 12 lipca na własnym stadionie. Spotkanie będzie transmitować Polsat Sport oraz Super Polsat (kanał ogólnodostępny). Początek studia przed meczem o 20:00 w Polsacie Sport. Spotkanie będzie można też obejrzeć w Ipli, transmisja jest dodatkowo płatna dla użytkowników nieposiadających pakiet „Ipla Sport”.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 19 lipca w Armenii. Transmisja tego meczu również w Polsacie Sport i w Ipli.

Górnik Zabrze – Zaria Bălți

Górnik Zabrze w pierwszej rundzie eliminacji zagra z mołdawskim klubem Zaria Bălți. 12 lipca o 20 na stadionie w Zabrzu odbędzie się pierwsze spotkanie obu drużyn. Transmisja z tego wydarzenia od 19:50 na stronie PolsatSport.pl i w Ipli – spotkanie będzie dostępne bezpłatnie dla wszystkich użytkowników aplikacji. Rewanżowy mecz odbędzie się tydzień później o 19.

Jagiellonia Białystok – Rio Ave

Wicemistrz Ekstraklasy walczy o awans do Ligi Europy od drugiej rundy eliminacji. Pierwszy mecz odbędzie się 26 lipca o 19:30. Spotkanie pokaże Polsat Sport – studio przedmeczowe rozpocznie się o 18:30. Rewanżowy mecz odbędzie się 2 sierpnia w Portugalii.

Rusza Ekstraklasa, wcześniej mecz o Superpuchar Polski

14 lipca o 20 na Stadionie Legii Warszawa odbędzie się mecz o Superpuchar. O trofeum będzie walczyć mistrz Polski – Legia Warszawa i zdobywca Pucharu Polski – Arka Gdynia. Studio przedmeczowe ruszy o 19 w Polsacie Sport. Mecz pokaże Polsat Sport i Super Polsat (kanał ogólnodostępny). Spotkanie będzie można też obejrzeć w Ipli, transmisja jest dodatkowo płatna dla użytkowników nieposiadających pakiet „Ipla Sport”.

W piątek 20 lipca ruszy walka o tytuł mistrza Polski. W pierwszym meczu Miedź Legnica zmierzy się z Pogonią Szczecin – transmisja od 17:30 w Eurosport 2. Prawa do transmisji Ektraklasy posiada Canal+ oraz Eurosport.