Koniec VH1, ruszyła telewizja MTV 00s. Co w ramówce?

  • Telewizja
Autor: mbog

2 sierpnia o godzinie 5:00 wystartowała telewizja MTV 00s. Nowa stacja muzyczna zastąpiła VH1.

VH1 rozpoczęło nadawanie w połowie lat 90., początkowo w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Po kilku latach kanał trafił do dystrybucji w Polsce. Stację wielokrotnie wycofywano z naszego rynku, wprowadzając w zamian europejską wersję kanału lub inny kanał tematyczny należący do grupy ViacomCBS. W 2011 roku Comedy Central Family (obecnie Polsat Comedy Central Extra) zastąpił polską wersję kanału, a do oferty operatorów włączono VH1 European. Po roku powrócił lokalny wariant VH1. W marcu 2020 roku zrezygnowano z reklam, a widzowie w Polsce ponownie mogli oglądać w pełni paneuropejską wersję stacji.

Od niemal roku na antenie VH1 emitowano więcej teledysków z lat zerowych. W maju 2021 roku ogłoszono, że na początku sierpnia telewizja VH1 zostanie przekształcona w MTV 00s – kanał nadający wyłącznie piosenki z lat 2000 – 2009. Od 1 sierpnia od godziny 5:00 w ofercie kanału znajdują się wyłącznie utwory z tej dekady. Pasmo „Non-Stop Nostalgia” rozpoczęto utworem Rihanny – „Disturbia” (2008). 2 sierpnia oficjalnie ruszyła stacja MTV 00s. Telewizja nadaje na czeskiej koncesji.

Co w ramówce?

Ramówka MTV 00s składa się z szeregu pasm tematycznych prezentujących konkretne gatunki muzyczne. W „Collabs!” prezentowane są teledyski, które powstały we współpracy dwóch lub kilku artystów. Muzykę dance będzie można znaleźć w „Dancefloor Fillers!”, a rockowe utwory w „Rock’n’Roll Anthems!”. W ofercie znalazł się również blok z piosenkami o miłości – „Crazy in Love!”. Natomiast w „2-4-1 Hits!” będą prezentowane po dwa teledyski od jednego wykonawcy. Nie zabraknie też tematycznych list przebojów w ramach „TOP 40”. W pasmach „Non-Stop Nostalgia”, „Hits don’t Lie” i „We Love the 00s” znajdzie się mieszanka piosenek z lat zerowych XX wieku.

Shaggy - MTV Unplugged
Playlista stacji zawiera m.in. utwór Shaggy – „It Wasn’t Me” (2000) w wersji „MTV Unplugged” z 2020 roku – fot. ViacomCBS

W 2020 roku grupa ViacomCBS uruchomiła stacje MTV 80s i MTV 90s, emitujące odpowiednio muzykę z lat 80. i 90. XX wieku. W czerwcu 2021 roku kanał Nick Music zastąpił MTV Music 24.