Mikołaj Śmieszek zwycięzcą dziewiątej edycji Top Model

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Mikołaj Śmieszek wygrał dziewiątą edycję talent show TVN „Top Model”. W głosowaniu jurorów i widzów pokonał Patrycję Sobolewską i Weronikę Kaniewską.

Mikołaj Śmieszek jest 19-latkiem pochodzącym z Rabki Zdrój. Chciał być w przyszłości piłkarzem, trenował m.in. w szkółce Wisły Kraków. Jednak później, ze względu na problemy, musiał przerwać treningi. Ma dwoje starszego rodzeństwa. Jest duszą towarzystwa, w szkole był klasowym śmieszkiem.

Główną nagrodą w programie jest kontrakt z agencją modeli i modelek Modelplus, a także sesja okładkowa w magazynie Glamour oraz 100 tysięcy złotych.

Dyskwalifikacja przed finałem

W finale znalazły się również 23-letnia Patrycja Sobolewska z Gąsawy oraz 19-letnia Weronika Kaniewska z Kobylarni. Początkowo do ostatniego odcinka awansował również Dominic D’Angelica. Jednak w związku z informacjami o jego przeszłości, decyzją telewizji TVN został usunięty z programu. Pieniądze z SMS-ów wysłanych na Dominica zostaną przekazane na akcję społeczną „#TVN Pomagajmy sobie”.

Podobnie jak w poprzednich edycjach w jury zasiedli Joanna Krupa, Katarzyna Sokołowska, Dawid Woliński i Marcin Tyszka. Gośćmi specjalnymi w tej serii byli m.in. Anna Lewandowska, Małgorzata Rozenek-Majdan, Julia Wieniawa oraz Patrycja Markowska. Show prowadził Michał Piróg. Ponadto w serwisie Player.pl można było oglądać zakulisowe materiały w programie „Top Model. Front Row”.