Mateusz Krzykała wygrał piątą edycję „The Voice Kids”

rafs

Decyzją widzów telewizyjnej Dwójki, tytuł Najlepszego Głosu piątej edycji „The Voice Kids” zdobył Mateusz Krzykała z drużyny Cleo. Nagrany odcinek finałowy i ogłoszenie wyników na żywo stacja pokazała 23 kwietnia.

Najpierw wyemitowano odcinek finałowy, w którzy trenerzy wybrali z 9 uczestników (3 w każdej drużynie po Bitwach) po jednym swoim przedstawicielu do ścisłego finału. Po wyborze uruchomiono linie SMS. Finaliści następnie wystąpili w duetach ze swoimi trenerami. Potem odbyła się część odcinka na żywo, w której uczestnicy zaśpiewali raz jeszcze. W głosowaniu SMS Mateusz Krzykała okazał się lepszy od Alicji Górzyńskiej i Mai Cembrzyńskiej. Wygrał 50 tysięcy złotych i statuetkę piątej edycji „The Voice Kids”. Otrzymał także kontrakt na nagranie płyty w studiu Universal Music Polska. Prezes zarządu Telewizji Polskiej Jacek Kurski zapowiedział podczas finału, że następna edycja programu odbędzie się wiosną 2023 roku.

W trakcie finału wystąpili uczestnicy poprzednich edycji oraz goście. Na scenie zaśpiewali m.in.: Justyna Steczkowska w duecie ze zwycięzcą trzeciej edycji Marcinem Maciejczakiem, Maryla Rodowicz z Cleo, zwyciężczynie drugiej i czwartej edycji „The Voice Kids” – AniKa Dąbrowska i Sara James. W sobotni wieczór widzowie usłyszeli również 7-letnią Amelię Anisovych, która poruszyła serca milionów ludzi na całym świecie, śpiewając utwór „Mam tę moc”, gdy przez sześć dni ukrywała się przed bombardowaniami w kijowskim schronie.

Kim jest Mateusz Krzykała?

Mateusz ma 13 lat. W „The Voice Kids” należał do drużyny Cleo. Śpiewa non-stop, także podczas treningów koszykówki lub grając w szachy. Próbuje swoich sił w grze na pianinie. Kocha kulturę japońską. W wolnym czasie z pasją animuje stworzone przez siebie rysunki. W trakcie części odcinka na żywo śpiewał utwór Adele „Easy On Me”.

Co to The Voice Kids?

W programie „The Voice Kids” poszukiwany jest najlepszy głos wśród dzieci. W poprzednich latach talent show wygrali: Roksana Węgiel, Ania Dąbrowska, Marcin Maciejczak  i Sara Egwu James. Piątą edycję nadawano od 26 lutego. Program prowadzili: Ida Nowakowska, Tomasz Kammel, Oliwier Szot oraz Antek Scardina. W fotelach trenerskich ponownie zasiedli Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron.