„Pajęczyna” w Player.pl. W obsadzie Kulig, Lubos i Grabowski

  • Telewizja
  • Serwisy wideo
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

19 października w serwisie Player.pl zadebiutuje serial „Pajęczyna”. Akcje serialu toczy się równolegle w dwóch czasach: w 1978 oraz w 2010 roku.

„Pajęczyna” to historia inspirowana mało znanymi faktami z historii późnego PRL-u, kiedy to w szczycie gierkowskiej prosperity Polska rozwijała własny program atomowy. Dzieciństwo Kornelii Titko, odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym. Matka Kornelii, Teresa Titko, była wybitnym fizykiem jądrowym, w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza.

Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo. Dziewczyna próbuje się dowiedzieć, kim jest anonimowy informator i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet. Bohaterka, aby rozwikłać zagadkę, wtargnie na zakazane terytoria.

Pajęczyna
W postacie z okresu PRL wcielą się m.in. Andrzej Grabowski i Marek Kalita – fot. Player / Marcin Makowski / MakuFly

Serial jest koprodukcją House Media Company i TVN Grupa Discovery. Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorami scenariusza są Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się pod koniec maja i realizowane były w Warszawie i okolicach. W obsadzie znaleźli się m.in.: Joanna Kulig, Eryk Lubos, Michalina Olszańska, Anna Radwan, Mateusz Banasiuk, Szymon Bobrowski, Marek Kalita, Andrzej Grabowski, Mirosław Baka, Edyta Olszówka i Wojciech Wysocki.

„Pajęczyna” od wtorku, 19 października w serwisie Player.pl.