„Chyłka – Kasacja” i „Szadź” – kryminalne wtorki w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

We wtorkowe wieczory widzowie TVN zobaczą polskie seriale kryminalne Player Original. Stacja pokaże drugi sezon przygód mecenas Chyłki, a także nową produkcję ze Stuhrem w roli głównej – „Szadź”.

Chyłka – Kasacja

W drugim sezonie „Chyłki” widzowie zobaczą sprawę Piotra Langera juniora, której zapowiedź pojawiła się w ostatnim odcinku pierwszej serii. Syn bogatego i wpływowego biznesmena zostaje oskarżony o brutalne morderstwo. Współpraca z aresztowanym okazuje się wyjątkowo trudna. Langer milczy, a prawnicy nie są w stanie ustalić przebiegu wydarzeń, które doprowadziły do jego zatrzymania. Dowody zebrane przez policję wskazują również na to, że podejrzany przebywał ze swoimi ofiarami w mieszkaniu jeszcze dziesięć dni po ich śmierci.

W śledztwo zaangażuje się komisarz Szczerbiński, doświadczony policjant, którego połączy z Chyłką bliska relacja. Ich zażyłość okaże się wyjątkowo bolesna dla Kordiana, który nadal będzie próbował okazać patronce swoje oddanie. Jego lojalność zostanie wystawiona na próbę, gdy – w zamian za informacje o poczynaniach Chyłki – Żelazny zaproponuje mu awans w kancelarii. W tym samym czasie z „Zordonem” skontaktuje się tajemniczy „Gorzym”, który będzie chciał wpłynąć na wyrok w sprawie Langera juniora.

Serial oparty jest na pierwszym tomie serii Remigiusza Mroza o prawnikach z kancelarii Żelazny & McVay. W rolach głównych ponownie widzowie zobaczą Magdalenę Cielecką i Filipa Pławiaka. W rolę Piotra Langera Juniora wciela się Jakub Gierszał. Ponadto w serialu grają: Piotr Żurawski, Ireneusz Czop, Olga Bołądź, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Artur Żmijewski, Olgierd Łukaszewicz, Tomasz Schuchardt i Marcin Bosak.

Produkcja dostępna jest w serwisie Player.pl od 15 listopada 2019 roku. Pierwotnie widzowie TVN mieli zobaczyć serial wiosną br. Jednak z powodu epidemii COVID-19 nadawca zdecydował o przesunięciu premiery telewizyjnej.

„Chyłka – Kasacja” we wtorki o godzinie 21:30 w TVN, od 1 września.

Szadź

Następnie, od 13 października telewizja TVN będzie emitować serial „Szadź”. W okolicach Opola policja odnajduje zwłoki młodej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest seryjny morderca, a zbrodnia ma podłoże religijne. Ofiarami są głęboko wierzące kobiety. Sprawę prowadzi Agnieszka Polkowska – policjantka, która ma za sobą trudną przeszłość i problemy w życiu osobistym, które skupiają się wokół skomplikowanej relacji z nastoletnią córką.

W rolach głównych występują Maciej Stuhr oraz Aleksandra Popławska. W obsadzie serialu znaleźli się również Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz. Scenariusz powstał na motywach powieści „Szadź” autorstwa Igora Brejdyganta.

Produkcja dostępna jest w serwisie Player.pl od 30 kwietnia.

Emisja serialu „Szadź” we wtorki o godzinie 21:30 w TVN, od 13 października.