Rumuński serial komediowy „Trefny szmal” w HBO3 i HBO GO

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W niedzielę, 22 listopada na antenie HBO3 i platformie streamingowej HBO GO zadebiutuje serial produkcji HBO Europe – „Trefny szmal”. Produkcja opowiada o dwóch technikach zajmujących się obsługą świateł drogowych, którzy zaczynają planować napad na bank.

Serial „Trefny szmal” („Tuff Money” aka „Bani Negri”) śledzi losy Doru (Alexandru Papadopol) oraz Ionela (Cristian Bota). Pewnego dnia, sfrustrowani życiem i pracą mężczyźni, siedząc w barze, w którym planowali oglądać piłkę nożną, żartują sobie na temat manipulowania ruchem ulicznym w celu dokonania napadu na bank. Ten z pozoru niewinny dowcip obraca się szybko przeciwko nim i nagle zupełnie nieprzygotowani zaczynają planować skok stulecia.

Przez serial Trefny szmal pokazujemy skutki niewygodnej prawdy – to, że prawie nikt nie jest niewinny. Czasami, gdy dzieje się coś złego, jesteśmy zarówno ofiarami, jak i wspólnikami w zbrodni. Użyłem tej niezręcznej i gorzkiej prawdy, która wydaje się być idealną materią na serial, i dodałem do niej warstwę komediową oraz odrobinę cukru pudru. W naszej produkcji widz zaproszony jest do wzięcia udziału, wraz z głównymi bohaterami, w przygodzie, która sprowadza się do ciągłego odbijania piłeczki, podczas której można zmierzyć się z konsekwencjami żartu, który okazuje się poważniejszy niż początkowo oczekiwano – powiedział Daniel Sandu, scenarzysta i reżyser.

W obsadzie znaleźli się również Medeea Marinescu, Gavril Patru, Valeriu Andriuța, Adriana Irimescu Titieni, Marinasalau, Manovici, Iulia Dinu oraz Voica Oltean. Autorem produkcji, odpowiedzialnym zarówno za scenariusz już i reżyserię, jest Daniel Sandu. Producentami wykonawczymi HBO Europe są Johnathan Young i Antony Root. Producentami HBO Europe są Silvia Popescu i Ioanina Pavel. Tudor Reu jest producentem z ramienia Mobra Films.

Premiera serialu „Trefny szmal” odbędzie się 22 listopada. Tego dnia pierwszy odcinek dostępny będzie w HBO GO od rana, a jego emisja na antenie HBO3 zaplanowana została na godzinę 21:00. Serial liczy 6 odcinków.