Ruszył serwis lokalny Wyborcza.pl dla mieszkańców Kalisza

  • Internet
  • Agora
Autor: mbog

27 października został uruchomiony 33. lokalny serwis portalu Wyborcza.pl. Tym razem ruszył internetowy serwis informacyjny dla mieszkańców Kalisza i okolic.

Kalisz jest stutysięcznym miastem w województwie wielkopolskim. W tej miejscowości w latach 90. funkcjonowała już redakcja Gazety Wyborczej. Szefową nowego serwisu będzie Paula Skalnicka-Kirpsza, redaktor naczelna Wyborczej w Poznaniu.

Bardzo się cieszę z naszego powrotu do Kalisza, to naprawdę świetne miejsce. Różni się od Poznania, ma swój wyjątkowy charakter i urok – mówi Paula Skalnicka-Kirpsza. – Oczywiście, miasto cały czas jest obecne na łamach Wyborcza.pl i poznańskiej Gazety Wyborczej, ale teraz będziemy pisać o nim więcej i lepiej. Opowiadać historie ciekawe i dla mieszkańców Kalisza, i dla czytelników w całej Polsce. Przede wszystkim dzięki temu, że teraz mamy na miejscu korespondentów, którzy świetnie znają Kalisz, jego tajemnice i ambicje. Wiedzą, o czym rozmawiają mieszkańcy, co ich trapi, a co cieszy.

Filarem kaliskiego zespołu Wyborcza.pl jest Agnieszka Walczak, dziennikarka z ponad 20-letnim doświadczeniem w mediach. Zaczynała w lokalnych rozgłośniach radiowych, później pracowała w telewizji i w lokalnej gazecie. Przez kilka lat była korespondentką TVN oraz TVP.

Uruchomieniu 33. serwisu Wyborcza.pl pod adresem Kalisz.wyborcza.pl towarzyszy akcja promocyjna pod hasłem „Gramy w Kaliszu”. To nawiązanie do słynnej kaliskiej Fabryki Fortepianów i Pianin Calisia, prowadzonej przez rodzinę Fibigerów. 27 października, z okazji premiery nowego serwisu, na pl. św. Józefa 4 (przed siedzibą starostwa powiatowego) odbędzie się koncert dla mieszkańców miasta. Wystąpi Tomasz Ratajczak, który zaprezentuje utwory jazzowe i tematy z filmów wraz z elementami muzyki polskiej. Początek o godzinie 15:00.

Kalisz.Wyborcza.pl to 33. serwis lokalny na Wyborcza.pl. Wcześniej ruszyły redakcje w Elblągu, Rybniku, Zakopanem i Wałbrzychu.