Serial „Barry” od 26 marca w HBO i HBO GO

mtom

Od poniedziałku, 26 marca, kanał HBO będzie emitować serial „Berry” – to nowa produkcja własna stacji, opowiadająca o perypetiach niskobudżetowego płatnego zabójcy, który niespodziewanie odkrywa w sobie pasję aktorską. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się na antenie HBO dzień po amerykańskiej premierze – 26 marca o godzinie 21:40.

Główny bohater, Barry (w którego wcielił się Bill Hader) ma depresję, jest osamotniony, a na życie zarabia jako płatny zabójca z dolnej półki. Pewnego dnia zgadza się n nowe zlecenie w Los Angeles, gdzie ma „zająć się” młodym, aspirującym aktorem. Podczas poszukiwań, mężczyzna trafia na spotkanie lokalnej grupy teatralnej.  Odkrywa, że w ich towarzystwie czuje się dobrze i nabiera przekonania, że chciałby zerwać ze starym życiem.

Pomysłodawcami serialu jest Alec Berg, pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy za serial „Dolina Krzemowa” oraz Bill Hade. Ten ostatni wciela się również w postać głównego bohatera.

fot. HBO

W obsadzie znaleźli się m.in: laureat dwóch Złotych Globów Henry Winkler (Krzyk) – jako nauczyciel aktorstwa, który bierze Barrego pod swoje skrzydła, Stephen Root (To nie jest kraj dla starych ludzi) grający pośrednika i doradcę tytułowego bohatera, Sarah Goldberg (Mroczny Rycerz powstaje) – studentka aktorstwa oraz Glenn Fleshler (Blue Jasmine) – jeden z mocodawców.

produkcja będzie dostępna w serwisie HBO GO od 26 marca. Z premierami następnych odcinków Barrego widzowie będą mogli zapoznawać się w każdy kolejny poniedziałek.