Specjalna ramówka i oprawa TVN24 z okazji 20. urodzin

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

9 sierpnia 2001 roku wystartowała pierwsza całodobowa stacja informacyjna w Polsce – TVN24. Z okazji 20. urodzin przygotowano dla widzów specjalne audycje.

Obchody jubileuszowe rozpoczną się już w sobotę, 7 sierpnia. W kolejnym wydaniu programu „#Nasze 20-lecie” Anna Jędrzejowska i Tomasz Sianecki podsumują rok 2020. Nie zabraknie też gości specjalnych, którzy opowiedzą o kulisach pracy w TVN24.

Dzień później TVN24 zaprasza na specjalny cykl nadawany z różnych miejsc w Polsce. Dziennikarze porozmawiają z widzami stacji. Razem z nimi i z gośćmi w studiu będą wspominać to, co było, komentować teraźniejszość i debatować o planach na przyszłość. Tego samego dnia zostanie wyemitowane specjalne wydanie „Loży Prasowej”. Gośćmi Małgorzaty Łaszcz będą redaktorzy naczelni największych polskich tytułów. Wieczorem, o godzinie 20:00 TVN24 pokaże urodzinowe wydanie debaty „Zawód: dziennikarz” o sprawczej mocy dziennikarstwa. Program poprowadzi Anna Jędrzejowska. Wśród gości pojawią się zdobywcy najważniejszych dziennikarskich nagród w Polsce.

W dniu urodzin, w poniedziałek 9 sierpnia, antena TVN24 będzie miała od rana oprawę urodzinową. Anna Jędrzejowska i Tomasz Sianecki pokażą kulisy pracy stacji, oprowadzą po studiach i miejscach w redakcji, które widzowie znają tylko z ekranu. Będą rozmawiać z tymi, którzy występują przed kamerą, ale też z tymi, których na co dzień nie widać, a bez których telewizja by nie istniała. O godzinie 12:00 – dokładnie jak 20 lat temu – serwis informacyjny poprowadzi Anita Werner.

Jubileuszowe atrakcje również w „Szkle kontraktowym”. Od soboty do poniedziałku stacja będzie emitować urodzinowe wydania programu. Prowadzący razem z widzami będą wspominać wspólne 20 lat.

TVN24 nadaje od 20 lat

Telewizja TVN24 w związku z jubileuszem prezentuje na swojej antenie szereg specjalnych programów. Oprócz cotygodniowej serii „#Nasze 20-lecie”, stacja organizuje debaty z dziennikarzami i studentami, które można oglądać w niedzielne wieczory. Ponadto emituje cykl „Rozmowy na 20-lecie” z postaciami światowej polityki, kultury, nauki i sportu. Natomiast na Facebooku widzowie mogą zadawać pytania twarzom kanału w ramach transmisji „Ty pytasz, TVN24 odpowiada”. 19 sierpnia TVN Grupa Discovery zorganizuje specjalny urodzinowy koncert podczas Top of the Top Sopot Festival 2021.

Czy TVN24 zakończy nadawanie?

26 września 2021 roku wygaśnie dotychczasowa koncesja TVN24 na nadawanie satelitarnego programu. Nadawca w lutym 2020 roku złożył wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przedłużenie licencji na kolejny okres. Jednak do dzisiaj organ nie podjął decyzji w tej sprawie. KRRiT ma wątpliwości wobec struktury właścicielskiej stacji.

7 lipca do Sejmu wpłynął projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji, określanej przez nadawcę jako „Lex TVN”. W przypadku wprowadzenia nowych przepisów, o koncesję ubiegać się będą mogli nadawcy, w których m.in. bezpośredni lub pośredni udział osób bądź spółek spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie przekracza 49%. Zmiany w przepisach dotkną między innymi kanałów TVN Grupa Discovery działających na podstawie polskich koncesji, np. TVN, TVN7, Metro i TVN24. Pośrednim właścicielem tych stacji jest amerykańska firma Discovery, Inc.