Sylwester 2019 w TVP, Polsat, TVN i Polo TV. Kto wystąpi?

  • Telewizja
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: mbog

31 grudnia, kilkanaście sekund przed północą, rozpocznie się wielkie odliczanie do Nowego Roku. Jak co roku, największe stacje telewizyjne przygotowały plenerowe koncerty z udziałem gwiazd z Polski i z zagranicy. Kto wystąpi w Zakopanem, na Śląsku, a kto w Warszawie? Natomiast Polo TV zaprezentuje widzom nagrany wcześniej koncert sylwestrowy disco-polo.

Sylwester Marzeń w Zakopanem

Telewizja Polska już po raz czwarty organizuje koncert sylwestrowy w Zakopanem. Szampańska zabawa ponownie odbędzie się na Równi Krupowej, choć początkowo stacja chciała zbudować scenę pod Wielką Krokwią.

Miejsce to jedno. Drugie to artyści. W Zakopanem w tym roku uda nam się połączyć wszystkie gatunki muzyczne. W imieniu TVP, artystów i wszystkich, którzy tworzą tę fantastyczną imprezę, z całego serca zapraszam na niezapomniany Sylwester 2019 – powiedział podczas konferencji prasowej Jacek Kurski, prezes TVP.

Podczas „Sylwestra Marzeń” wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Na scenie pojawią się m.in. Maryla Rodowicz, Golec uOrkiestra, Kombi, Viki Gabor i Gromee. Nie zabraknie również gwiazd disco-polo, zagrają: Zenek Martyniuk, zespoły Boys, Weekend, Milano oraz Bayer Full. Z zagranicy do Zakopanego przyjadą Chico & The Gypsies, Pupo oraz Thomas Anders wraz z Modern Talking Band. Ponadto zagraniczną gwiazdą koncertu sylwestrowego będzie Chris Norman z zespołu Smokie, znanego między innymi z przeboju „Living Next Door to Alice”. W Zakopanem pojawi się również latynoska aktorka i piosenkarka Natalia Oreiro, która zaśpiewa swój największy hit „Cambio Dolor” – znany przede wszystkim z telenoweli „Zbuntowany Anioł”.

Sylwestrowy koncert w TVP poprowadzą Ida Nowakowska, Marcelina Zawadzka, Aleksander Sikora i Rafał Brzozowski. O relacje zakulisowe zadbają Norbi oraz Robert Karpowicz z Radia Zet.

„Sylwester Marzeń” w Zakopanem będzie można oglądać w TVP 2 i w internecie na portalu VOD.TVP.pl. Początek transmisji o godzinie 20:00.

Sylwestrowa Moc Przebojów na Stadionie Śląskim

Podobnie jak przed rokiem, telewizja Polsat przywita Nowy Rok na Stadionie Śląskim. Gospodarzami koncertu będą Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Elżbieta Romanowska i Rafał Maserak. Po raz pierwszy w roli prowadzących „Sylwestrową Moc Przebojów” pojawią się Barbara Kurdej-Szatan, Karolina Gilon, a także Damian Kordas.

Na Stadionie Śląskim wystąpią Ronnie Ferrari z hitem „Ona by tak chciała” oraz Daj To Głośniej z przebojem „Mama ostrzegała”. Na scenie pojawią się również m.in.: zespół Feel, Enej, Michał Szpak, Michał Wiśniewski oraz Cleo. W Telewizji Polsat nie zabraknie piosenek polskiej muzyki tanecznej. Zaśpiewają: Sławomir, Long & Junior, Mig i After Party. Zagranicznymi artystami, którzy wystąpią podczas „Sylwestrowej Mocy Przebojów” są: DJ Bobo („Chihuahua”) i Layzee Fka Mr President („Coco Jumbo”). Gwiazdą wieczoru będzie Mikolas Josef – reprezentant Czech na Eurowizji w 2018 roku, współtwórca tegorocznego hitu „Acapella”.

„Sylwestrowa Moc Przebojów” 31 grudnia od godziny 20:00 w Polsacie, Super Polsacie, Polsat News i Polsacie 2. Koncert będzie można również obejrzeć za pośrednictwem serwisu Ipla.TV.

Warszawa – Stolica Sylwestra

Widzowie telewizji TVN również powitają Nowy Rok podczas plenerowego koncertu. Zabawa odbędzie się na placu Bankowym w Warszawie. Koncert poprowadzą Gabi Drzewiecka, Marcin Prokop, Patrycja Kazadi, Filip Chajzer i Agustin Egurrola.

Na naszych widzów czeka niezapomniana i pełna dobrej energii noc. Tegoroczny Sylwester na Placu Bankowym to będzie barwne, kolorowe show. Wystąpią wspaniali artyści. Usłyszymy przeboje polskie i zagraniczne, a oprawę choreograficzną widowiska stworzy Agustin Egurrola. Wraz z widzami TVN wejdziemy w Nowy Rok tanecznym krokiem i w dobrych humorach – powiedziała Bożena Janik, producentka imprezy.

Na sylwestrowej scenie TVN w tym roku zagrają: Sylwia Grzeszczak, Bajm, Edyta Górniak, Perfect, Natalia Szroeder, Kombii, Grzegorz Hyży, Blue Cafe, Patrycja Markowska, Pectus, Sławek Uniatowski, Reni Jusis, Ewelina Lisowska, Ania Karwan, Liber, Baranovski oraz Aleksandra Gintrowska. Wykonają oni swoje największe przeboje oraz światowe hity, które królowały w rozgłośniach radiowych w ostatnich dekadach.

Transmisja koncertu rozpocznie się o godzinie 19:45 w telewizji TVN oraz dla widzów z zagranicy w iTVN. Ponadto zabawę będzie transmitować serwis Player.pl.

Sylwester w rytmie disco-polo w Polo TV i Disco Polo Music

Podobnie jak w latach ubiegłych, widzowie Polo TV i Disco Polo Music powitają Nowy Rok tanecznie. Stacje w listopadzie, podczas Łódź Disco Fest 2019 w Atlas Arenie, nagrały koncert, którego emisję zaplanowano na noc sylwestrową. Na scenie pojawili się najpopularniejsi artyści disco: Akcent, Boys, Classic, Top Girls, Miły Pan, Czadoman, Piękni i Młodzi, After Party, Milano, Power Play, Defis, Mig, CamaSutra, Łobuzy, Mejk oraz Kordian. Ponadto świętowano 20-lecie pracy artystycznej zespołu Weekend. Ze sceny rozbrzmiały również piosenki „Ona by tak chciała” Ronniego Ferrari i „Mama ostrzegała” Daj To Głośniej.

Sylwester 2019 z Polo TV
fot. Grupa ZPR Media

Emisja „Sylwestra w rytmie disco-polo” rozpocznie się o godzinie 19:30 w Polo TV i Disco Polo Music.