TVN Warner Bros. Discovery, Radio Zet i Gazeta.pl ze strefami w „miniciti”

  • Agora
  • Eurozet
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Warszawski projekt „miniciti” poszerzył się o dwie inicjatywy.

Miniciti to projekt, który można znaleźć w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. To miasteczko edukacyjne, w którym dzieci uczą się przez doświadczanie. Mają one do wyboru 13 miejsc pracy, w których pracują na prawdziwych sprzętach. Zarabiają tym samym Miniasy, które później mogą wydać w Sklepiku Marzeń Empiku lub oszczędzają w miasteczkowym Banku. Miasteczko miniciti zostanie udostępnione w piątek, 3 listopada. Bilety można nabyć na specjalnej stronie.

TVN Warner Bros. Discovery ze studiem telewizyjnym

Grupa TVN Warner Bros. Discovery umieściła tam swoją strefę. W jej ramach zaadaptowano w pełni wyposażone i funkcjonalne studio telewizyjne. Tam młodzi pod opieką edukatorów uczą się, na czym polega praca w telewizji. Mogą przygotować prognozy pogody, serwis informacyjny „Fakty miniciti”, a także samodzielnie wyprodukować odcinek telewizji śniadaniowej „Dzień Dobry miniciti”. Uczestnicy warsztatów wcielają się w rolę dziennikarzy, prezenterów, wydawców, operatorów kamer czy realizatorów dźwięku.

Praca w mediach to marzenie wielu dzieci – cieszymy się, że możemy dać im szansę na odkrywanie tego fascynującego świata i zgłębiania jego tajników. Projekty edukacyjne to dla nas sposób, aby być jeszcze bliżej naszych widzów, szczególnie tych najmłodszych. Chcemy przekazywać im naszą pasję, inspirować do rozwoju i do poszukiwania własnej drogi zawodowej. Być może w przyszłości dołączą oni do naszego zespołu z głowami pełnymi pomysłów i ambicją, aby tworzyć kontent, które podbije serca widzów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie” – podkreśla Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jako TVN Warner Bros. Discovery jesteśmy jednym z partnerów strategicznych miniciti. Nad tym projektem społecznym – wspólnie z pomysłodawcami miasteczka – pracował nasz fantastyczny zespół. Od samego początku nasze koleżanki i koledzy ogromnie zaangażowali się, aby powołać do życia Studio TVN miniciti – wyposażyć je w prawdziwy sprzęt realizacyjny, stworzyć materiały warsztatowe dla dzieci, przeszkolić instruktorów i przygotować studio na przyjęcie młodych adeptów sztuki telewizyjnej. Największą dla nas nagrodą jest pasja i podekscytowanie dzieci, które wchodzą teraz do tej przestrzeni i chcą poznawać zawody oraz zadania związane z tworzeniem programów telewizyjnych” – dodaje Rafał Mikołajczyk, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i CSR, lider zespołu projektowego miniciti w TVN Warner Bros. Discovery

fot. TVN Warner Bros. Discovery

Radio Zet także ze swoim miejscem w miniciti

Rozgłośnia Radio Zet również ma swoją strefę w ramach miniciti. Od piątku, 3 listopada młodzi uczniowie będą mogli poznać realia pracy radiowców i wcielić się w ich role. To pierwsze takie miejsce dla dzieci w Polsce zainicjowane przez Fundację Miasto Dzieci. W ramach studia będą mogły zobaczyć wygląd studia radiowego. Dowiedzą się także, na czym polega praca dziennikarzy radiowych, kiedy powstało radio, czym jest jingiel i jak brzmi głos w radiu. Do miejsca wprowadzi ich znany z anteny radia Robert Karpowicz. Będą mogły wykonać takie zadania jak: przygotowanie i nagranie krótkiej informacji z różnych dziedzin życia, przeczytanie mijającej godziny, ułożenie muzyki, czy wybór podkładu dźwiękowego. Nad wszystkim będą czuwać przeszkoleni studenci i studentki, którzy odbyli szkolenie w prawdziwych studiach Radia ZET.

Radio to teatr wyobraźni, a praca w nim jest inspirująca, ciekawa i wciągająca. Już niebawem będą o tym mogły przekonać się dzieciaki które odwiedzą miasteczko miniciti. Stworzone tam studio Radia ZET stylizowane jest na nasze prawdziwe studio emisyjne. Jestem pewien, że dla każdego naszego małego gościa będzie to niesamowita, edukacyjna przygoda z mikrofonem i dźwiękiem. Gorąco zapraszam do naszego studia i zachęcam do wspólnej zabawy!  mówi Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia Zet.

Żyjemy w świecie, w którym obraz stał się głównym środkiem przekazu – utrudniliśmy sobie znacząco możliwość pobudzania dziecięcej wyobraźni. A dzieci bardzo lubią słuchać, wystarczy zapewnić im te doznania w naturalnym środowisku – tutaj naprzeciw wychodzi nasza stacja – studio Radia ZET w miniciti stworzone zostało dla najmłodszych po to, by poczuły magię radia. Kto wie, może kiedyś spotkamy się wspólnie po drugiej stronie mikrofonu już w prawdziwym życiu – mówi Anna Justka, koordynatorka projektu w Grupie Eurozet.

fot. Grupa Eurozet

Gazeta.pl w miniciti

W miniciti swoją strefę udostępniła także redakcja portalu Gazeta.pl, która pozwoli im na bycie redaktorem portalu internetowego.

Tworzenie nowoczesnych, kreatywnych i mądrych mediów internetowych to doskonała zabawa i pasjonująca przygoda, w której na co dzień realizują się wspaniali dziennikarze i dziennikarki, redaktorzy czy wydawczynie wideo w Gazeta.pl. Ale bycie pracownikiem mediów w dzisiejszym świecie to także bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymaga m.in. umiejętności weryfikowania informacji. Mam nadzieję, że oba te aspekty naszej pracy uda nam się pokazać dzieciakom odwiedzającym redakcję Gazeta.pl w miniciti mówi Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl

fot. Agora