Film Disneya „Artemis Fowl” w sierpniu w HBO i HBO GO

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

HBO pokaże nowy film Disneya – „Artemis Fowl”. Produkcja oparta jest na bestsellerowej książce autorstwa Eoina Colfera o tym samym tytule.

„Artemis Fowl” opowiada historię tytułowego bohatera, 12-letniego geniusza wywodzącego się z rodziny o długich przestępczych tradycjach. Kiedy jego ojciec zostaje porwany, Fowl za wszelką cenę próbuje go odnaleźć.

Aby spełnić żądania porywacza, Artemis musi przeniknąć do starożytnej podziemnej cywilizacji – niezwykle zaawansowanego świata wróżek – i zdobyć pewien nadzwyczaj potężny, i pożądany magiczny przedmiot. Chłopak obmyśla więc przebiegły i niebezpieczny plan działania, który okazuje na tyle niebezpieczny, że Artemis z czasem zostaje wciągnięty w sam środek groźnej wojny z wszechmocnymi magicznymi istotami.

Reżyserem „Artemis Fowl” jest Kenneth Branagh. W filmie występują m.in.: Ferdia Shaw, Lara McDonnell, Josh Gad, Tamara Smart i Nonso Anozie. Towarzyszą im na ekranie Colin Farrell oraz Judi Dench. Obowiązki producentów pełnią Kenneth Branagh oraz Judy Hofflund, a producentów wykonawczych Angus More Gordon oraz Matthew Jenkins.

Artemis Fowl
fot HBO / Disney

Premiera filmu Disneya „Artemis Fowl” odbędzie się 2 sierpnia w HBO i HBO GO. Produkcja od rana dostępna będzie na platformie streamingowej. Premierowa emisja na antenie HBO zaplanowana została natomiast na godzinę 21:40.