Czeski serial szpiegowski „Nieświadomi” w HBO 3 i HBO GO

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

HBO pokaże czeski serial „Nieświadomi”. Jest to historia szpiegowska osadzona w Pradze końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Premiera sześcioodcinkowego serialu odbędzie się 17 listopada.

Rok 1989, przeddzień „aksamitnej rewolucji”. Skrzypaczka Marie (Tatiana Pauhofova) i jej mąż Wiktor (Martin Mysicka) przed dziesięcioma laty uciekli z komunistycznej Czechosłowacji. Kiedy jesienią 1989 roku wydaje się, że w kraju nadszedł czas zmian, przyjeżdżają w rodzinne strony. Jednak niedługo po przyjeździe zostają potrąceni na ulicy przez samochód. Kiedy Marie budzi się, odkrywa, że jej mąż zniknął, i nikt nie jest w stanie jej powiedzieć, co się z nim stało i jak go odnaleźć.

Marie i Wiktor - Nieświadomi
Marie (Tatiana Pauhofova) i Wiktor (Martin Mysicka) – fot. HBO

Serial „Nieświadomi” („Bez Vedomi”) wyreżyserował Ivan Zacharias. Scenariusz serialu napisał debiutant Ondrej Gabriel. Za produkcję serialu „Nieświadomi” odpowiada Jan Bilek z Etamp Film. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO Europe są Tereza Polachova i Steve Matthews. W role drugoplanowe wcielili się: Martin Hofmann, Jan Vlasak, Hattie Morahan oraz David Nykl.

Europejska premiera serialu odbędzie się 17 listopada. Tego dnia do serwisu HBO GO zostanie dodany cały sezon „Nieświadomych”, a na antenie HBO 3 zostaną wyemitowane dwa odcinki. Emisje kolejnych odcinków odbywać się będą co tydzień, w niedzielę o godzinie 21:00.