Dokument o skandalu za kulisami Mistrzostw Świata FIFA w Eurosporcie w Playerze

  • Telewizja
  • Serwisy wideo
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

21 października w Player.pl zadebiutował film dokumentalny o kontrowersjach przy organizacji Mistrzostw Świata FIFA. „Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż” pokazuje z bliska, jak najważniejsze rozgrywki piłkarskie zostały sprzedane za najwyższą cenę.

Od wielu lat krążą plotki o tym, że organizacja mistrzostw świata w piłce nożnej nieodłącznie wiązała się z łapówkami, korupcją, światową polityką i zakulisowymi układami. Punkt kulminacyjny tej historii nastąpił, gdy organizatorem XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 został ogłoszony Katar – niezwykle bogaty pustynny kraj, który nie posiada stadionów światowej klasy, a jego obywatele nie pasjonują się piłką nożną.

Twórcom dokumentu „Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż” udało się dotrzeć do osób znających aferę od środka. Powstała z tego opowieść o pieniądzach, władzy i korupcji z udziałem kilku międzynarodowych oficjeli najwyższego szczebla, m.in. Amerykanina Chucka Blazera czy katarskiego organizatora wydarzenia, Mohameda Bin Hammama.

Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż» to trzymający w napięciu film dokumentalny, który odkrywa kulisy jednego z największych skandali w świecie sportu. Bardzo się cieszę, że możemy pokazać tę historię w Playerze – mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl.

Dwuczęściowy filmy dokumentalny „Piłkarski Puchar Świata na sprzedaż” jest w Polsce dostępny wyłącznie na platformie Player.pl w pakiecie „Eurosport + Player”.