Dominik Dudek wygrał „The Voice of Poland 13”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mab

19 listopada dowiedzieliśmy się, kto wygrał „The Voice of Poland 13”. Zwycięzcą show został Dominik Dudek z drużyny Tomsona i Barona.

Dominik z zawodu jest budowlańcem. Na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Z muzyką związany jest już od kilku lat. Wraz z przyjaciółmi założył zespół Redford. Dominik Dudek komponuje utwory i pisze teksty. W półfinale zaprezentował singiel „Wydaje się”.

W pierwszej finałowej rundzie wykonał utwory „Master Blaster” i „Earned It”. Następnie zaśpiewał piosenkę zespołu Myslovitz – „Długość dźwięku samotności”. W finałowym starciu Dominik Dudek wykonał swój singiel „Wydaje się”. Ponadto zwycięzca w odcinku zaśpiewał wraz z pozostałymi uczestnikami piosenki „Arcade” oraz „Our House”.

Dominik Dudek zdobył tytuł „Najlepszego głosu w Polsce”, możliwość podpisania kontraktu z wytwórnią płytową oraz 50 tysięcy złotych.

Duncan Laurence gościem specjalnym

W finałowym odcinku nie zabrakło specjalnych gości. Zwycięzca Eurowizji 2019, Duncan Laurence wraz z finalistami wykonał utwór „Arcade”. Dodatkowo wokalista zaśpiewał swój najnowszy singiel „Electric Life”. Na scenie „The Voice of Poland” pojawiła się również zwyciężczyni poprzedniej edycji – Marta Burdynowicz. Ponadto gościem finału był Piotr Cugowski.

Trzynastą edycję „The Voice of Poland” prowadzili Małgorzata Tomaszewska, Tomasz Kammel i Aleksander Sikora. W fotelach trenerskich zasiedli Justyna Steczkowska, Lanberry, Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron. Prowadzący poinformowali, że w przyszłym roku Telewizja Polska zrealizuje kolejną edycję talent show.