Film „Share” od 28 lipca w HBO GO. Emisja w sierpniu w HBO

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Nowy film HBO „Share” opowiada o napaści na tle seksualnym oraz coraz bardziej zmieniającej się roli internetu we współczesnym społeczeństwie. Premiera filmu odbędzie się 28 lipca w HBO GO.

Szesnastoletnia Mandy (Rhianne Barreto) budzi się na trawniku rodziców i nie do końca pamięta, gdzie była i jak wróciła do domu. Zdezorientowana odkrywa nagranie z imprezy, na którym jest zupełnie nieprzytomna i widać jak rozbiera ją nieznajomy chłopak. Niepewność związana z tym, co się właściwie stało i w jaki sposób dorobiła się wielkiego siniaka na plecach nie daje jej spokoju.

„Share” jest opowieścią o świecie mediów społecznościowych w reżyserii podwójnej laureatki festiwalu kina niezależnego w Sundance Pippy Bianco. Film powstał na podstawie nagrodzonej na Festiwalu Filmowym w Cannes krótkometrażowej produkcji autorstwa reżyserki o tym samym tytule. Odtwórczynią głównej roli jest Rhianne Barreto, a w pozostałych rolach występują: Charlie Plummer, Poorna Jagannathan, J.C. MacKenzie, Nicholas Galitzine, Lovie Simone oraz Danny Mastrogiorgio. Obowiązki producentów pełnili Carly Hugo, Tyler Byrne oraz Matt Parker.

Film „Share” doceniono na tegorocznych festiwalach. Na Festiwalu Filmowym w Sundance Pippa Bianco otrzymała nagrodę Waldo Salt Screenwriting Award za scenariusz, a Rhianne Barreto Nagrodę Specjalną Jury za osiągnięcia w aktorstwie. Produkcja pokazywana była jako film zamknięcia na Festiwalu Filmowym New Directors/New Films organizowanym przez MoMA oraz Film Society of Lincoln Center, prezentowana była także w oficjalnej selekcji na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Premiera filmu HBO „Share” odbędzie się w HBO GO równolegle z amerykańską premierą. Film zostanie dodany do serwisu 28 lipca po godzinie 4:00 rano. Emisja na antenie HBO zaplanowana została na 23 sierpnia o godzinie 22:10.