„Hackerville” – nowy serial HBO. Emisja od 4 listopada

mnie

Od 4 listopada w HBO GO i w HBO3 będzie można śledzić „Hackerville”. To nowy serial HBO Europe o policjantce, która zajmuje się sprawą cyberataku na niemiecki bank. Autorem zdjęć do serialu jest Tomasz Augustynek („Wataha”).

Niemiecki bank zostaje zaatakowany przez hakerów. Okazuje się, że trop prowadzi do Rumunii. Lisa Metz (Anna Schumacher), specjalistka od cyberprzestępczości w niemieckiej federalnej policji kryminalnej, zostaje wysłana z Frankfurtu do Timisoary, swojego rodzinnego miasta, gdzie rozpoczyna współpracę z lokalnym zespołem śledczym. Lisa wraz z rodzicami uciekła z Rumunii, kiedy jeszcze była dzieckiem. Wiele lat później rodzinny kraj wydaje jej się być jednocześnie dziwnie znajomy i kompletnie obcy. Po raz pierwszy w swoim życiu Lisa zmuszona jest skonfrontować się z niejasną historią swojej rodziny. Różnice kulturowe stają się bardzo widoczne, kiedy okazuje się, że Adam Sandor (Andi Vasluianu), policjant z Timisoary, z którym ma współpracować podczas śledztwa, myśli w zupełnie inny sposób, co jest przyczyną frustracji Lisy. Pomimo dzielących ich różnic dwójka śledczych musi jednak zacząć ze sobą współpracować, aby ocalić 14-letniego Cipiego (debiutant Voicu Dumitras), genialnego gracza, który staje się celem przestępców.

„Hackerville” to pierwsza rumuńsko-niemiecka koprodukcja HBO Europe. Serial został wyreżyserowany przez Igora Cobileanskiego i Ancę Mirunę Lăzărescu. Produkcja składa się z sześciu odcinków.

W HBO GO od rana 4 listopada dostępne będą dwa pierwsze odcinki. Premierowa emisja pierwszego odcinka na antenie HBO3 zaplanowana została na godz. 22.00. Kolejne będzie można oglądać co tydzień o tej samej porze.