Kraina Lovecrafta

„Kraina Lovecrafta” od 17 sierpnia w HBO i HBO GO

mbog

17 sierpnia w serwisie HBO GO zostanie udostępniony pierwszy odcinek nowego serialu „Kraina Lovecrafta”. Produkcja oparta jest na powieści Matta Ruffa o tym samym tytule.

Produkcja śledzi losy Atticusa Freemana, który wraz ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa Letitią oraz wujem George’m wyrusza z Chicago w podróż przez Amerykę lat 50-tych, aby odnaleźć zaginionego ojca. Ich wyprawa szybko przeradza się w walkę o przetrwanie, podczas której bohaterowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z rasistowskim terrorem białej Ameryki, ale także przerażającymi potworami rodem z powieści Lovecrafta.

W rolach głównych w serialu występują: Jonathan Mayors, Jurnee Smollett-Bell, Aunjanue Ellis, Abbey Lee, Jada Harris, Wunmi Mosaku oraz Michael Kenneth Williams. W pozostałych rolach grają: Courtney B. Vance, Jamie Chung, Jamie Neumann, Jordan Patrick Smith i Tony’ego Goldwyna. Obowiązki producentki wykonawczej oraz showrunnerki „Krainy Lovecrafta” pełni Misha Green. Serial wyprodukowany został przez spółki afemme, Inc., Bad Robot Productions i Monkeypaw Productions we współpracy z Warner Bros. Television.

Premiera serialu HBO „Kraina Lovecrafta” („Lovecraft Country”) zaplanowana została w HBO i HBO GO na 17 sierpnia. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie HBO GO od rana. Premiera na antenie HBO odbędzie się równolegle z premierą amerykańską, czyli o godzinie 03:00, powtórka zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 20:10. Kolejne odcinki swoje premiery będą miały co tydzień, w poniedziałki. Serial składa się z 10 odcinków.