Liverpool zorganizuje Konkurs Piosenki Eurowizji w 2023 roku

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Liverpool będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji w 2023 roku. BBC i miasto zorganizują wydarzenie w imieniu Ukrainy.

Miasto pokonało w ostatecznej selekcji Glasgow. Liverpool pierwszy raz w historii organizuje Konkurs Piosenki Eurowizji. Półfinały odbędą się we wtorek i czwartek  9 i 11 maja, a wielki finał w sobotę, 13 maja. Konkurs w Polsce wyemituje Telewizja Polska, nadawca zrzeszony w Europejskiej Unii Nadawców. Ogłoszono już zasady Krajowych Eliminacji

Liverpool to idealne miejsce do goszczenia 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w imieniu Ukrainy. Miasto jest kojarzone z muzyką, a Liverpool Arena spełnia wszelkie wymagania potrzebne do organizacji światowego wydarzenia na taką skalę. Byliśmy pod wrażeniem zaangażowania, jakie zaprezentowało miasto podczas kandydowania o Konkurs – ich pomysłów na umieszczenie zeszłorocznych zwycięzców, Ukrainy w centrum, kiedy tysiące fanów odwiedzą Liverpool w maju. To będzie pierwsza Eurowizja organizowana w Wielkiej Brytanii od 25 lat. Pracujemy z nadawcą – BBC by celebrować zwycięstwo Ukrainy. Będzie to wyjątkowe wydarzeniemówi Martin Österdahl, dyrektor wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji.

Konkurs Piosenki Eurowizji w 2023 roku odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Ma to związek z rosyjską agresją na Ukrainę, przez co zwycięzcy konkursu w 2022 roku nie mogą zorganizować wydarzenia w swoim kraju. Prawo to przypadło drugiej w konkursie telewizji BBC z Wielkiej Brytanii.

Gratulacje dla Liverpoolu. To będzie niesamowity organizator Konkursu Piosenki Eurowizji w 2023 roku. Liverpool jest ekscytującym, ciepłym miastem. To niekwestionowana stolica muzyki pop, która świętuje swoje 65-lecie partnerstwa z ukraińską Odessą. Wiem, że mieszkańcy Liverpoolu oczekują Europy i reszty świata z otwartymi ramionami. Dzięki temu partnerstwu możemy stworzyć coś prawdziwie wyjątkowegomówi Tim Davie, dyrektor generalny BBC.

Logo konkursu zawiera flagę Ukrainy, uwzględniając jednocześnie fakt, że Wielka Brytania organizuje konkurs w ich imieniu.

To symboliczne, że Konkurs Piosenki Eurowizji w 2023 roku będzie organizowany w Liverpoolu, mieście partnerskim Odessy. Organizacja konkursu na tym poziomie ustawia super wymagające wymagania. Jestem pewien, że miasto rozpoznawalne jako stolica muzyki pop spotka się z tym w najlepszym sposobie i zaoferuje święto muzyki, które ucieszy zarówno delegacje, jak i fanów Eurowizjimówi Mykoła Czernotycki, prezes rady nadzorczej UA:PBC.

Bączkiewicz pojedzie na Eurowizję Junior

TVP wybrała już swoją reprezentantkę na grudniowy Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, który odbędzie się w Erywaniu. Preselekcje w ramach „Szansy na Sukces” wygrała Laura Bączkiewicz. Była ona jedną z finalistek piątej edycji „The Voice Kids”. Pojedzie na Eurowizję Junior do Erywania z piosenką „To The Moon”. Piosenka będzie śpiewana w języku polskim i angielskim. Dla Polski będzie to dziewiąty występ w ramach Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.