Magazyn popularnonaukowy dla dzieci „Świerszczyk. Reporter” w sprzedaży od 11 marca

  • Prasa
  • Magazyny
Autor: mbog

Już 11 marca odbędzie się premiera nowego pisma dla dzieci w wieku 6-9 lat – „Świerszczyk Reporter”. W 2021 roku ukażą się łącznie 3 numery magazynu przyrodniczego.

Tematem każdego numeru magazynu „Świerszczyk Reporter” będzie inna grupa zwierząt. Dzieci będą mogły poznać szereg ciekawostek na ich temat, a przy okazji zdobyć wiedzę na temat środowiska naturalnego i życia człowieka. Oprócz informacji przyrodniczych, geograficznych, antropologicznych, fizycznych i chemicznych magazyn zawiera również dużo zdjęć (w tym mikroskopowych), infografik, map skojarzeń, zadań i zagadek, a także tematyczną grę planszową lub kartonikową dla całej rodziny.

„Świerszczyk Reporter” to już kolejne pismo Nowej Ery oparte na brandzie kultowego magazynu literackiego dla dzieci „Świerszczyk”, który w ubiegłym roku obchodził 75-te urodziny. W styczniu tego roku ukazał się także pierwszy numer kwartalnika „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” z zabawami logicznymi dla dzieci.

Wprowadzenie na rynek kolejnych czasopism z rodziny „Świerszczyka” jest wynikiem stałego i stabilnego wzrostu sprzedaży magazynu literackiego. Mimo utrudnień wynikających z pandemii, ubiegły rok – jubileuszowy dla „Świerszczyka” – był dla nas pasmem sukcesów. Sprzedaż „Świerszczyka” wzrosła aż o 13%, zwiększyliśmy również o 20% liczbę zamówień w prenumeracie. Warto przy tym zauważyć, że na 18 najbardziej popularnych pism dziecięcych notowanych przez ZKDP, aż 15 zanotowało w 2020 roku spadki sprzedaży na poziomie od 3% do 31%. Tym bardziej cieszą nas doskonałe wyniki oraz możliwość dalszego rozwoju brandu – komentuje Eliza Amanowicz, dyrektor marketingu w wydawnictwie Nowa Era.

Magazyn „Świerszczyk Reporter” redagują wieloletnia redaktor naczelna „Świerszczyka” Małgorzata Węgrzecka oraz dotychczasowa redaktor naczelna popularnonaukowego miesięcznika National Geographic Odkrywca Maja Zawistowska. Do tworzenia pisma zaproszono autorów i ilustratorów znanych czytelnikom „Świerszczyka”, m.in. biotechnolożkę i autorkę książek dla dzieci Ewę Zacharę i ilustratora Marcina Bruchnalskiego, twórcę postaci Świerszczyka Bajetana. Ambasadorem nowego tytułu został znany przyrodnik i twórca filmów oraz książek o zwierzętach Marcin Kostrzyński. Jego autorska rubryka tematyczna pojawi się już w lipcowym numerze pisma.

Świerszczyk. Reporter
fot. Nowa Era

Magazyn „Świerszczyk Reporter” ukaże się w nakładzie 35 000 egzemplarzy i będzie dostępny w sieciach Empik, Ruch i Kolporter. Cena okładkowa to 10,90 złotych.