„Obsesja Eve” od 9 kwietnia w HBO GO

mtom

W poniedziałek 9 kwietnia na platformie HBO GO zadebiutuje thriller „Obsesja Eve” – serial stworzony na podstawie scenariusza pisarki Phoebe Waller-Bridge. Kolejne odcinki będą pojawiały się co poniedziałek. Serial pojawi się również na antenie HBO3 latem tego roku.

„Obsesja Eve” to ośmioodcinkowa produkcja w reżyserii Jona Easta. Tytułową rolę zagra Sandra Oh, która jako serialowa Eve jest agentką MI5. Jest znudzona pracą biurową i niespełniona przez niezrealizowanie marzeń o zostaniu szpiegiem. Pewnego dnia otrzymuje zadanie wyśledzenia Villanelle – psychopatycznej zabójczyni uzależnionej od luksusowego życia. Światowa premiera serialu odbędzie się 8 kwietnia w trakcie pierwszej edycji festiwalu CanneSeries – Cannes International Series Festival. Produkcja będzie zaprezentowana w konkursie głównym festiwalu.

fot. HBO

W role głównych oprócz Sandra Oh (serial Chirurdzy) zobaczymy m.in. Jodie Comer, Fiona Shaw, David Haig oraz Kim Bodnia. Producentem serialu jest Sid Gentle Ltd. na zlecenie BBC America.