„Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem” wraca z kolejnym sezonem

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

„Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem” powraca z najnowszym, ósmym już sezonem. Autorski program satyryczny Johna Olivera będzie miał swoją premierę 15 lutego w serwisie HBO GO. Emisja w HBO3 zaplanowana została od 19 lutego.

John Oliver, bezkompromisowa osobowość telewizyjna, w programie prezentuje swój własny punkt widzenia na wiele społecznych, politycznych i egzystencjalnych kwestii. W ósmym sezonie swojego pełnego ironii i sarkazmu show, jak zawsze uraczy widzów sporą dawką nieprzeciętnego humoru. Poruszane przez Olivera tematy dotyczyć będą nie tylko sposobu w jaki Stany Zjednoczone radzą sobie z pandemią koronawirusa, czy nowej administracji Białego Domu, ale także tematów rzadziej komentowanych przez media.

Od premiery pierwszego sezonu w 2014 roku, „Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem” („Last Week Tonight with John Oliver”) otrzymał aż 20 nagród Emmy. Siódmy sezon nagrodzony został czterema nagrodami, w tym po raz piąty z rzędu w kategoriach najlepszy program rozrywkowy – talk show oraz najlepszy scenariusz programu rozrywkowego. Program produkowany jest dla HBO przez Avalon i Sixteen String Jack Productions. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią: John Oliver, Tim Carvell, Liz Stanton, Jon Thoday i James Taylor. Za reżyserię odpowiadają Paul Pennolino oraz Christopher Werner.

Premiera pierwszego odcinka nowego sezonu programu „Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem” odbędzie się 15 lutego po godzinie 20:00 w HBO GO. Emisja programu na antenie HBO3 zaplanowana została od 19 lutego.