Ruszyły castingi do „The Voice of Poland”, „The Voice Senior” i „The Voice Kids”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Telewizja Polska poszukuje nowych najlepszych głosów do programów „The Voice of Poland”, „The Voice Senior” i „The Voice Kids”.

Podobnie jak w ubiegłym roku casting przez internet to jedyna droga, aby wziąć udział w programie. Uczestnicy mogą wysyłać zgłoszenie do 23 maja 2021 roku za pomocą specjalnego formularza, który znajduje się na stronie www.voicecasting.pl.

Na stronie internetowej należy wybrać program, w którym chce się wziąć udział. Ponadto trzeba wypełnić zgłoszenie – krótką ankietę dostępną na stronie oraz przesłać materiał wideo z nagranymi utworami. Każda zgłaszająca się osoba powinna nagrać muzyczne występy do podkładu lub z wykorzystaniem akompaniamentu na pianinie bądź gitarze albo zaśpiewać a cappella. Nagrania nie mogą być w żadnym stopniu edytowane za pomocą programów do obróbki dźwięku. Powinny być także pozbawione wszelkich efektów zmieniających głos. Po zakończeniu castingów, osoby, które zakwalifikują się do programu, zostaną o tym poinformowane drogą mailową lub telefoniczną.

Do programu „The Voice of Poland” mogą zgłaszać się muzykalne osoby, które ukończyły 16. rok życia. „The Voice Senior” to program dla seniorów po 60. roku życia. Do „The Voice Kids” można zgłaszać uzdolnione muzycznie dzieci w wieku 8-14 lat. Zgłoszenie mogą wypełnić wyłącznie rodzice bądź opiekunowie prawni dziecka.

Zwycięzcą 11. edycji „The Voice of Poland” jest Krystian Ochman. Najlepszym głosem „The Voice Senior 2” jest Barbara Parzeczewska. Natomiast w minionej edycji „The Voice Kids” triumfowała Sara Egwu-James. Producentem programów na zlecenie Telewizji Polskiej jest firma Rochstar.