McMiliony

Serial dokumentalny „McMiliony” w lutym w HBO i HBO Go

mbog

HBO pokaże serial dokumentalny przedstawiający historię byłego policjanta, który przez ponad 10 lat czuwał nad prawidłowością organizowanej przez sieć McDonald’s loterii Monopoly, z której potajemnie wykradł miliony dolarów.

Przez ponad dekadę imperium restauracji fast foodowych McDonald’s rozdawało nagrody w ramach gry promocyjnej Monopoly, nie wiedząc, że losy z najwyższymi wygranymi zostały skradzione i sprzedane podstawionym zwycięzcom. Wszystko to odbywało się za pośrednictwem rozbudowanej siatki kontaktów złożonej z członków rodzin i przyjaciół, którzy brali udział w całym procederze. Anonimowe zgłoszenie do FBI w 2001 roku dało początek daleko idącemu dochodzeniu.

W sześcioodcinkowej serii dokumentalnej „McMiliony” pojawią się wywiady ze świadkami wydarzeń oraz archiwalne materiały filmowe przedstawiające agentów FBI, którzy wykryli przekręt. Nie zabraknie również rozmów z członkami najwyższego kierownictwa sieci McDonald’s, prawnikami, którzy zajmowali się sprawą, a także winnych i zwycięzców nagród, którzy zarobili krocie na tym oszustwie.

Za reżyserię dokumentu odpowiadają James Lee Hernandez i Brian Lazarte. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Mark Wahlberg, Stephen Levinson oraz Archie Gips.

Premiera pierwszego odcinka serialu dokumentalnego „McMiliony” odbędzie się 4 lutego w serwisie HBO Go. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od 6 lutego o godzinie 21:35. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień w czwartki.