TVN Warner Bros. Discovery podsumowuje oglądalność Speedway Grand Prix

  • Telewizja
  • Serwisy wideo
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Grupa TVN Warner Bros. Discovery opublikowała łączne wyniki oglądalności Speedway Grand Prix w sezonie 2022.

Ten sezon był pierwszym, który był pokazywany w stacjach TVN Warner Bros. Discovery. Grupa Discovery Sports Events od 2022 roku jest promotorem Grand Prix na żużlu. Polskie rundy emitowano na żywo w TTV, zagraniczne w ramach usługi Eurosport Extra w Playerze. W nim również można było oglądać kwalifikacje do rund oraz na wyłączność zawody Speedway of Nations. Turnieje SGP2 i SGP3, czyli młodzieżowych mistrzostw świata do lat 21 i do lat 16 nadawano na żywo w kanałach linearnych Eurosportu. W nich emitowano także godzinne podsumowania rund Speedway Grand Prix. Zawody komentowali Michał Korościel i Rafał Lewicki, reporterami byli Sebastian Szczęsny i Bartłomiej Ślak. W studiu obecni byli także Jakub Pieczatowski, Marcin Kuźbicki, Piotr Protasiewicz i Grzegorz Walasek.

Ponad 4 miliony widzów Speedway Grand Prix w TTV

Według informacji podanych w komunikacie, łącznie ponad 4 miliony widzów (zasięg transmisji) śledziło zmagania o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu w ramach zawodów rozgrywanych w Polsce. Najwyższą publiczność zgromadziło Grand Prix Polski rozgrywane na Stadionie Narodowym, osiągając najlepszą oglądalność SGP w Polsce od blisko 20 lat. Średnio zawody oglądało ponad 440 tys. widzów. To wyższa oglądalność niż ta, którą osiągały transmisje Grand Prix w Canal+ (ok. 200-250 tys. widzów).

Dzięki transmisjom żużlowym TTV niemal potroiła wynik oglądalności pasma. Udział stacji w rynku w porze nadawania wzrósł do 4%, czyli o aż 183% w porównaniu z tygodniami poprzedzającymi zawody.

W TVN Warner Bros. Discovery wiemy, że sport jest jednym z najbardziej angażujących rodzajów rozrywki, dlatego konsekwentnie rozwijamy naszą sportową ofertę. Ogłaszając plany dotyczące transmisji Speedway Grand Prix na naszych platformach i antenach, zapowiadaliśmy, że relacje z najważniejszych żużlowych rozgrywek świata będą bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej i to nam się bez wątpienia udało. Bardzo się cieszę, że po sukcesach polskich Olimpijczyków, skoczków narciarskich, Igi Świątek czy Łomży Industrii Kielce w Lidze Mistrzów, nasi widzowie mogli pasjonować się startami Bartosza Zmarzlika – żużlowego ambasadora TVN Warner Bros. Discovery – który zdobył trzecie w karierze mistrzostwo świata, a także m.in. Macieja Janowskiego, który w kapitalnym stylu wywalczył brązowy medal SGP –  podkreśliła Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i członek zarządu TVN Warner Bros. Discovery.

Milionowe zasięgi wygenerowały artykuły dotyczące Speedway Grand Prix na stronie Eurosportu. Dziennikarze Eurosportu przygotowali ponad 150 tekstów dotyczących Speedway Grand Prix. Posty w mediach społecznościowych osiągnęły ponad 22 mln wyświetleń i przeszło 130 tys. interakcji. Najpopularniejszy post – zwycięstwo Bartosza Zmarzlika w Grand Prix Szwecji, którym przypieczętował trzeci tytuł mistrza świata – zobaczyło ponad milion użytkowników Facebooka.