Raport omediach.info

W lutym w TVP przewaga polityków PiS nad opozycją

  • Raporty
  • Tylko u nas
Autor: rafs

W lutym w programie „Gość Wiadomości” ponownie najczęściej gościli politycy partii rządzącej. Większe zróżnicowanie gości było widoczne w stacjach komercyjnych. Oto nasz raport programów publicystycznych z lutego.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

Program publicystyczny TVP tradycyjnie postawił w większości na polityków Prawa i Sprawiedliwości. W lutym na 39 obecnych gości, 19 pochodziło z tej partii. To stanowi 48,7% ogółu. Jest to największa liczba gości z tego ugrupowania odnotowana w tym pomiarze. 7 gości nie zostało przypisanych do żadnej z kategorii, a sześcioro gości było publicystami. Trzech pochodziło z ruchu Kukiz’15, a dwóch z Platformy Obywatelskiej i z Nowoczesnej. Nie odnotowano żadnego gościa z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

Program publicystyczny TVN24, tak jak w styczniu, postawił na gości nienależących do żadnego z ugrupowań obecnych w parlamencie. Do tej kategorii zaliczono także gości, którzy nie są politykami. Pośród 77 gości obecnych w programie, 34 nie zaliczono do żadnej z kategorii.  28 gości było ekspertami. Siedmiu gości pochodziło z Platformy Obywatelskiej, a sześciu z Prawa i Sprawiedliwości. 2 gości było z ruchu Kukiz’15. Nie odnotowano żadnych gości z Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dane statystyczne programu „Gość Wydarzeń”

Program publicystyczny Polsat News postawił na polityków partii rządzącej oraz tych, którzy nie zostali zaliczeni do żadnej ze stron dyskursu politycznego. Na 20 gości  Beaty Lubeckiej, 8 nie zaliczono do żadnej z kategorii, a sześciu było z Prawa i Sprawiedliwości. W programie oglądaliśmy również 2 gości z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Było także dwóch ekspertów.  Nie odnotowano żadnych gości z ruchu Kukiz’15 i z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Warto zaznaczyć, że program nie jest emitowany w weekendy i święta.