„Przybysze” od 21 sierpnia w HBO GO. Emisja we wrześniu w HBO

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

21 sierpnia w HBO GO pojawi się najnowsza i jednocześnie pierwsza norweska produkcja oryginalna HBO Europe – „Przybysze”. Jest to satyryczny serial science fiction, którego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości.

Na całym świecie dochodzi do serii niewytłumaczalnych zdarzeń. Nad oceanem rozbłyska światło i zaczynają wyłaniać się z niego ludzie z przeszłości. Każdy z nich przybywa z innego okresu historii: epoki kamienia, ery Wikingów i końca XIX wieku. Nikt nie rozumie jak to możliwe, a ludzie z przeszłości nazywani „przybyszami” nie pamiętają, jak przenieśli się w czasie. Jedno jest pewne – przybywa ich coraz więcej i nie ma dla nich drogi powrotu.

Kilka lat później Alfhildr (Krista Kosonen) z ery Wikingów zaczyna pracować z wypalonym zawodowo detektywem Larsem Haalandem (Nicolai Cleve Broch) w ramach policyjnego programu integracji. Podczas śledztwa w sprawie morderstwa przybysza z przeszłości natrafiają na trop szeroko zakrojonego spisku, który może wyjaśnić przyczynę masowej migracji ludzi z innych epok.

Pomysłodawcami i autorami scenariusza utrzymanego w humorystycznej konwencji serialu kryminalnego HBO Europe „Przybysze” („Beforeigners”) są twórcy „Lilyhammer” – Anne Bjornstad i Eilif Skodvin. W rolach głównych w produkcji wystąpili: Nicolai Cleve Broch (Rozgrzeszenie, Max Manus) oraz Krista Kosonen (Blade Runner 2049), którzy wcielą się w postać Larsa Haalanda i Alfhildr Enginnsdottir.

W obsadzie, oprócz Nicolai Cleve Broch oraz Krista Kosonen, znalazła się także wielokrotnie nagradzana aktorka Agnes Kittelsen jako była żona Larsa – Marie, Stig Henrik Hoff jako kurier rowerowy Tommy, Agusta Eva Erlendsdottir jako przyaciółka Alfhildr – Urd oraz Stig Amdam jako szef policji Harald Eriksen. Serial „Przybysze” wyreżyserował norweski filmowiec Jens Lien. Obraz produkowany został przez spółkę Rubicon TV będącą częścią Endemol Shine Group. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO są Hanne Palmquist, Steve Matthews oraz Antony Root.

Premiera pierwszego norweskiego serialu HBO Europe „Przybysze” odbędzie się 21 sierpnia w HBO GO. Emisja na antenie HBO zaplanowana została na wrzesień. Serial liczyć będzie 6 odcinków.