Raport omediach.info

W marcu w TVN24 nadal dużo ekspertów, więcej polityków opozycji

  • Raporty
  • Tylko u nas
Autor: rafs

W marcu w programie „Fakty po Faktach” nadal gościło więcej ekspertów niż polityków. Pojawiło się jednak dużo więcej polityków Platformy Obywatelskiej, niż miało to miejsce w lutym. Oto nasz raport programów publicystycznych z marca.

Od tego sprawozdania, politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego i Unii Europejskich Demokratów są klasyfikowani jako jedno ugrupowanie. Partie w Sejmie stanowią bowiem jeden klub.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

W programie publicystycznym TVP nadal w większości gościli politycy Prawa i Sprawiedliwości. W minionym miesiącu na 43 gości, 19 pochodziło z tego ugrupowania. To stanowi 44,1% ogółu, co jest największą liczbą gości z tego ugrupowania w tym pomiarze. 11 gości nie zostało przypisanych do żadnej z kategorii, 8 osób to byli publicyści. Politycy opozycji zostali równo rozdzieleni. Zaproszono bowiem po jednym przedstawicielu z każdej z partii. Pojawił się w programie, po ponad rocznej nieobecności, przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

Program publicystyczny TVN24 postawił w większości na ekspertów. Na 82 gości, ich było 31. 25 gości nie zaliczono do żadnej z kategorii. 12 gości pochodziło z Platformy Obywatelskiej. To największa liczba gości z tego ugrupowania w tym pomiarze, a także w całej historii pomiaru. 5 gości było z Prawa i Sprawiedliwości,  4 z ruchu Kukiz’15,  3 z Nowoczesnej, a 1 z Polskiego Stronnictwa Ludowego – Unii Europejskich Demokratów.

Dane statystyczne programu „Gość Wydarzeń”

Program publicystyczny Polsat News postawił w większości na polityków Prawa i Sprawiedliwości. Na 22 gości programu, 8 pochodziło z tego ugrupowania. 6 nie zostalo zaliczonych do żadnej z kategorii. W programie gościło 2 ekspertów. Tyle samo było gości z: Platformy Obywatelskiej i ruchu Kukiz’15. Jeden gość był obecny z partii Nowoczesna i PSL-UED.