W TVN24 najwięcej polityków PO, w Polsat News i TVP Info dominuje partia rządząca

  • Raporty
  • Tylko u nas
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

W czerwcu do programu „Fakty po Faktach” najczęściej zapraszano ekspertów, a z polityków – osoby z Platformy Obywatelskiej. W programie „Wydarzenia i Opinie” oraz „Gość Wiadomości” przeważali goście spoza polityki, a z przedstawicieli partii dominowali rozmówcy z Prawa i Sprawiedliwości. Oto raport programów publicystycznych z czerwca.

Dane statystyczne programu „Gość Wiadomości”

W czerwcu program „Gość Wiadomości” został wyemitowany tylko 16 razy.  Emisję programu ograniczono ze względu na Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Do szesnastu wydań zaproszono dwudziestu trzech gości. Najwięcej, bo dwunastu z nich, nie zaliczono do żadnej z kategorii. Siedmiu rozmówców było z Prawa i Sprawiedliwości, a z Platformy Obywatelskiej i z ruchu Kukiz’15 – po jednym. W programie gościło także dwóch publicystów. Nie odnotowano ani jednego gościa z partii Nowoczesna i z klubu PSL-UED.

Dane statystyczne programu „Fakty po Faktach”

W programie publicystycznym TVN24 mogliśmy oglądać głównie ekspertów. Na 80 gości, 31 to eksperci. Dziewiętnastu rozmówców nie zaliczono do żadnej z kategorii. W programie gościło także szesnastu przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, co jest rekordem tej partii w historii tego pomiaru. 9 osób było z Prawa i Sprawiedliwości, 3 z klubu PSL-UED, a po jednej z Nowoczesnej i ruchu Kukiz’15.

Dane statystyczne programu „Wydarzenia i Opinie”

W programie publicystycznym Polsat News siedemnastu gości nie zaliczono do żadnej z kategorii. Dziesięciu przedstawicieli w programie miało Prawo i Sprawiedliwość, czterech Platforma Obywatelska, trzech klub PSL-UED, a jednego ruch Kukiz’15. Nie odnotowano żadnego przedstawiciela partii Nowoczesna. Łącznie zaproszono 43 gości.