Viaplay nie opublikuje dzisiaj wyników kwartalnych. Jest nowa data

  • Viaplay
Autor: rafs

Kolejne kłopoty Viaplay. W opublikowanym w poniedziałek, 23 października komunikacie, Viaplay poinformowało o zmianie daty publikacji wyników za trzeci kwartał 2023 roku.

Raport miał zostać zaprezentowany we wtorek, 24 października. Nie wydarzy się to jednak dzisiaj, ponieważ Viaplay Group oczekuje wciąż na zakończenie rozmów z trzema akcjonariuszami, a także wierzycielami i obligatoriuszami w sprawie dokapitalizowania grupy. Rozmowy dotyczą również sprzedaży  międzynarodowych operacji niezwiązanych z podstawową działalnością i potencjalnych partnerstw na różnych rynkach. Ostateczne wyniki mają pojawić się w środę, 29 listopada lub wcześniej.

Viaplay wychodzi z Polski. Kiedy?

W czwartek, 20 lipca Viaplay wraz z wynikami za drugi kwartał 2023 roku opublikowało informację, z której wynika, że Viaplay opuści Polskę, a także rynek państw bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia), Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone i Kanadę. W Holandii ograniczą się jedynie do produkcji oferty sportowej, w Skandynawii pozostaną w pełnym wymiarze. Viaplay ma się skupić na sprzedaży usług Select, która jest dostępna w wielu państwach świata. Według informacji portalu Business Insider Polska podanych w lipcu, do zmian w polskim oddziale może dojść na początku 2024 roku. Wśród opcji jest sprzedaż samych praw do transmisji lub sprzedaż całego oddziału firmy. Nie wiadomo jednak, w którym miesiącu zaprzestaną sprzedaży i udostępniania swoich usług.

Viaplay w Polsce – informacje

W Polsce Viaplay jest dostępne od 3 sierpnia 2021 roku. Można w ramach subskrypcji oglądać filmy i seriale, w tym Viaplay Originals. W ramach sportu jest dostęp do pilkarskiej Bundesligi, Premier League, darta od PDC, IndyCar, Formuły 1 i serii towarzyszących, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy, czy do walk MMA, w tym KSW. Od 1 marca 2023 roku Viaplay oferuje w Polsce trzy pakiety. Najdroższy z nich kosztuje 55 złotych miesięcznie. Jednocześnie można zakupić roczny dostęp do platformy z opłatą 44 złotych miesięcznie przez 12 miesięcy. Na ten moment nie wiadomo, czy subskrybenci będą mogli domagać się odszkodowań w związku z zakończeniem działania Viaplay w Polsce.